مقدمه

کارفلو – توجه ویژه به مدیریت منابع انسانی یکی از مهمترین شاخصه‌های رشد و شکوفایی در سازمان‌های جهانی و بین المللی همچون آکادمی مورتیج محسوب می‌شود، منابع انسانی یا بهتر بگوییم “سرمایه های انسانی” می‌توانند با تمام انگیزه، توان، انرژی، نیروی فکر، تجربه و دانش خود تعالی سازمانی را به همراه بیاورند. یکی‌ از مهمترین چالش‌های مدیریت سازمان‌ها و شرکت‌ها در ایران بهره وری پائین نیروی انسانی است. از آنجایی که متاسفانه در اکثر سازمان‌ها و شرکت‌های ایرانی فقط با تغییر نام تابلوی “مدیر اداری” به  “مدیر منابع انسانی” (!) و با همان نگرش‌ها  و توجهات کم و اندک به نیروی انسانی از کارکنان بی‌انگیزه خود می‌خواهند کارهای شگرفی انجام دهند که نتیجه آن کاملا معلوم است.

 

آکادمی مورتیج ( Academy Mortgage )، گزینه اول وام مسکن!

آکادمی مورتیج که اکنون به عنوان یکی از بزرگترین و مورد احترام‌ترین وام دهندگان مستقل در کشور آمریکا شناخته می‌شود، در سال ۱۹۸۸ تاسیس شد.


 

ماموریت آکادمی مورتیج محقق شدن این رویا بود که به اولین گزینه برای صاحب خانه کردن مردم تبدیل شود.

آن‌ها این کار را با الهام گرفتن از امید و انگیزه ایجاد رفاه در زندگی کارمندان و بهینه سازی منابع انسانی موجود، سازندگان، واسطه‌های فروش و جوامعی که در آن خدمت می‌کنند، به سرانجام رساندند.

برای محقق شدن این هدف، آن‌ها به انجام کاری که در آن بهترین هستند، ادامه دادند و فرهنگ سازمانی و منابع انسانی خودشان را براساس بندهای زیر شکل دادند:

• ما ۱۰۰% تمرکزمان را روی خرده فروشی‌های رهن بانکی گذاشتیم
• ما خدمات رهن را به صورت استثنایی ارائه می‌دهیم
• ما به شیوه‌های مسئولانه وام دادن متعهد هستیم
• ما بهترین حرفه‌ای‌های صنعت رهن را استخدام و حفظ می‌کنیم
• ما راه حل‌ها و ابزار پیشرو در بازار رهن را فراهم می‌آوریم

 

بر خلاف بانک‌ها و واگذاران وام رهن که اپراتورها و خدمات خارج از محل را تحکیم می‌بخشند، برتری متمایز کننده آکادمی مورتیج این است که به صورت مستقیم وام می‌دهد که معنایش این است که تمام پروسه‌های وام، بیمه نامه، مسدود کردن و بودجه اختصاص داده شده در شعبه‌های محلی آکادمی مورتیج صورت می‌گیرد. شعبه‌های آکادمی مورتیج ابزار و منابع در دسترس برای تسریع فرآیندها را دارا می‌باشند که سابقه‌شان اثبات کرده که در مسدود کردن وام‌ها در بالاترین سرعت و کیفیت ممکن توانا هستند.
کمپانی آکادمی مورتیج در سراسر کشور بخاطر تعهد بی‌نظیر در واگذاری وام‌های مسئولانه مشهور شده است؛ به ویژه در شرایطی که با وجود سرعت تغییرات اقتصادی امروزی ثبات کافی را همواره دارا بوده است.
مقر اصلی آکادمی مورتیج در شهر سالت لیک ایالت اوتا واقع شده است و دارای ۲۶۰ شعبه در سراسر کشور می‌باشد که به شعبه‌های واگذاری وام اصلی واقع در ۴۹ ایالت و واشنگتن دی سی در ارتباط می‌باشند.

 

ساختمان اصلی آکادمی مورتیج ( Academy Mortgage ) - منابع انسانی

وورد واید تکنولوژی: هشتمین شرکت برتر منابع انسانی

بیمارستان کودکان سنت جود: نهمین شرکت برتر منابع انسانی

التیمت سافتور: دهمین شرکت برتر منابع انسانی

سپ: یازدهمین شرکت برتر منابع انسانی

مک کینسی : دوازدهمین شرکت برتر منابع انسانی

کلر ویلیامز: سیزدهمین شرکت برتر منابع انسانی

 

 

تاریخچه:

 

۱۹۸۸: آکادمی مورتیج توسط داینه شاو تاسیس شد! کسی که یک پایه قوی برای این شرکت بر مبنای ارزش‌ها، روابط و خدمات ایجاد کرد.

۱۹۹۴: آکادمی مورتیج از طریق پایان رونق بازنشستگی در حال گسترش است.

۲۰۰۰: در پایان قرن بیستم، آکادمی مورتیج دارای ۱۹ شعبه در سراسر کشور می‌باشد که فرآیند و اطلاعات وام‌ها در چهار ایالت با شعبه اصلی در ارتباط‌اند.

۲۰۰۷: آکادمی مورتیج بر فروپاشی سابپرایم غلبه می‌کند.

۲۰۰۹: برنامه جانشین رهبری آکادمی مورتیج پیاده سازی می‌شود و آدام کسلر رییس می‌شود.

۲۰۱۰: آکادمی مورتیج تبدیل به اولین واگذارکننده وام خرید مستقل در ایالات متحده می‌شود و بر اساس رنکینگ سایت کورلوجیک، جز رنک‌های برتر قرار می‌گیرد.

۲۰۱۲: آکادمی مورتیج اولین دوره خدمات خود را در گواتمالا برگزار می‌کند.

۲۰۱۴: آکادمی مورتیج با ۲۰۰ شعبه و ۲۱۰۰ کارمند، واگذاری وام مسکن در کشور را در دست می‌گیرد.

۲۰۱۶: شرکت اصلی به یک مرکز فرماندهی بزرگتر در دراپر نقل مکان می‌کند و این تغییر برای ادامه رشد آکادمی مورتیج صورت می‌گیرد.

۲۰۱۶: جیمز مک پرسون رییس آکادمی مورتیج می‌شود.

 

چرا آکادمی مورتیج یکی از بهترین‌ها در منابع انسانی است؟

 

۱) اصول
در آکادمی مورتیج، موفقیت فقط با بهبود شرایط مالی سنجیده نمی‌شود؛ بلکه شرایط منابع انسانی نیز معیار بسیار مهمی برای سنجش می‌باشد.

۲) هدف
هدف اصلی آکادمی مورتیج کمک کردن به اشخاص حقیقی و خانواده‌ها برای موفقیت در صاحب خانه شدن آن‌ها از طریق واگذاری وام‌های مسئولانه می‌باشد.

۳) حرفه‌ای‌ها
افراد برجسته آکادمی مورتیج مانند سوخت برای رشد این سازمان، حیاتی هستند. حرفه‌ای‌هایی که درخشان‌ ترین و قادرترین افراد در کار رهن هستند، توسط این شرکت استخدام و حفظ می‌شوند.

۴) فرآیندها
تمام فرآیندهای آکادمی مورتیج در شعبه اصلی مدیریت می‌شوند و در صورت نیاز به کمک، فعالیت‌ها به قسمت‌های دیگر سپرده می‌شوند و با توجه به میزان نیازها، ممکن است از گروه‌های سوم نیز کمک گرفته شود تا فرآیندها را به پایان برسانند.

 

 

افتخارات شرکت

وام تجاری آکادمی مورتیج قسمتی از شرکت آکادمی مورتیج می‌باشد. از زمانی که در سال ۱۹۸۸ این شرکت تاسیس شد، آکادمی مورتیج متعهد شد که به مردم کمک کند تا به آرزوی به طور دائمی صاحب خانه شدن خود برسند. امروزه آکادمی مورتیج یکی از بهترین شرکت‌های مستقل واگذاری وام می‌باشد و در سایت استرالیایی کورلوجیک در گزارشی که در سال ۲۰۱۶ چاپ شد، به عنوان رنک اول در سال ۲۰۱۵ معرفی گشت.

 

 

منابع انسانی شرکت آکادمی مورتیج ( Academy Mortgage ) - فرهنگ سازمانی

 

آگهی مشاغل:

اولین انتخاب فرصت طلبان “آکادمی مورتیج” است!

آکادمی مورتیج به طور پیوسته به دنبال درخشان‌ترین و توانمندترین حرفه‌ای‌های صنعت رهن می‌گردد تا آن‌ها را به گروه خود اضافه کند. این یک صنعت همواره در حال تغییر است به همین دلیل واحد منابع انسانی این شرکت همیشه موقعیت‌های شغلی باز را تبلیغ می‌کند و همیشه به دنبال جذب نیرو هستند.

گروه دفتر اصلی

آکادمی مورتیج از حرفه‌ای‌های کارا و توانا در صنعت رهن دعوت می‌کند که به پروژه ماموریت بزرگشان در این صنعت بپیوندند تا به اولین انتخاب مردم برای گرفتن وام مسکن تبدیل شوند.
در آکادمی مورتیج هر فرد برای محقق شدن رویای شرکت که صاحب خانه کردن همه مردم است، دست یاری می‌رساند؛ از سرمایه گذار و حسابدار گرفته تا بازاریاب و آی تی کار! همه در کنار یکدیگر کار می‌کنند تا نتیجه حاصل شود. پس از گذشت یک دهه، تاکنون دفتر اصلی شرکت حدود هشت برابر گسترش یافته است و افزایش منابع انسانی نیز چشمگیر بوده است؛ به طوری که کارمندان آن از ۵۰ نفر به بیش ۴۰۰ نفر رسیده‌اند.
آکادمی مورتیج یک شرکت توانمند در زمینه ساختن روابط و کسب تجربیات مشتری است، علاوه بر آن فرهنگ منحصر به فردی را نیز دارا می‌باشد. به عنوان یک شرکت بزرگ، نه تنها از لحاظ مالی قوی هستند، بلکه می‌توانند برای شما هر ابزاری که برای راه اندازی کارتان نیاز دارید فراهم سازند و در مراحل پیشرفت کارتان همراهی‌تان کنند.

آن‌ها هنوز چابکی و انعطاف پذیری و مثل یک خانواده بودنشان را، درست مثل چیزی که از یک شرکت کوچک انتظار داریم، حفظ کرده‌اند. به عنوان یک خانواده، آن‌ها از کارمندهای‌شان در آکادمی مورتیج مراقبت می‌کنند و چشم انتظار موفقیت‌های‌شان هستند. یکی از دلایل موفقیت این شرکت تمرکز بر روی کمک کردن به کارمندانش در راستای سالم نگه داشتن توازن‌شان در کار و زندگی است با کمک کلاس‌های مدیریت و منابعی که در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند. این کمک‌ها تنها برای رسیدن به رشد حرفه‌ای آن‌ها در کار نیست، بلکه دست یافتن به اهداف شخصیشان به بهترین نحو ممکن بسیار حائز اهمیت است! قسمتی از زمان تفریح کارمندان در مهمانی‌های خانوادگی سالانه شرکت و از این دست فعالیت‌ها سپری می‌شود.

 

استخدام به شرح زیر!

 

مراحل استخدام:

ابتدا رزومه مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت تایید شدن آن، متقاضی در لیست انتظار جای داده می‌شود. بعد از آن مصاحبه حضوری صورت می‌گیرد و سپس با یک تماس تلفنی وضعیت پذیرش متقاضی اعلام می‌شود.

سوالات متداول در مصاحبه حضوری:

۱٫ چگونه مسئولیت‌های جاری در کار روزانه را اولویت بندی می‌کنید؟
۲٫ اهداف کوتاه مدت و بلند مدت شما چیست؟
۳٫ طرح مسکن دولت فدرال چیست؟

حقوق کارمندان:

در آکادمی مورتیج حقوق معمول مدیر شعبه ۵۰ هزار دلار در سال می‌باشد. معمولا در این شرکت حقوق مدیر شعبه‌ها بین بازه ۲۴ تا ۱۰۰ هزار دلار در سال متغیر است. حقوق پردازنده وام نیز به طور معمول ۵۴ هزار دلار در سال می‌باشد که در بازه ۴۰ تا ۶۰ هزار دلار در سال متغیر است. حقوق مسئول وام نیز ۳۱ هزار دلار در سال می‌باشد که در بازه گسترده ۲۰ تا ۴۰ هزار دلار در سال متغیر است که مقدار آن با توجه به میزان تجربیات و مهارت‌های کارمند مورد نظر می‌باشد.

 

فضای سرگرمی در شرکت آکادمی مورتیج ( Academy Mortgage ) برای منابع انسانی آن

 

توسعه منابع انسانی فقط با حقوق و دستمزد انجام نمی‌شود !!

 

برنامه بازنشستگی:

آکادمی مورتیج برنامه بازنشستگی خاصی را ارائه داد که مشارکت در برنامه‌های شرکت را از ۳% به ۶% رساند. آن‌ها در رساندن حقوق شما شفاف و دقیق هستند و قوانین مناسبی در این زمینه دارند.

 

بیمه سلامت:

این پروسه طبق مراقبت‌های اولیه سازمان بهداشت جهانی صورت می‌گیرد. کارمند برای طرح حق بیمه هزینه اضافی را می‌پردازد.

 

تعطیلات با حقوق :

تعطیلات در مقایسه با سایر شرکت‌ها متوسط است و به طور استاندارد دو هفته می‌باشد.

 

حساب مالی انعطاف پذیر:

بسیار راحت می‌توان از آن استفاده کرد و بسیار مفید است.

 

 

 

 

آکادمی مورتیج ( Academy Mortgage ) و منابع انسانی آن

 

 

بیایید فقط به حرف‌های شرکت توجه نکنیم!

 

چند کلامی در مورد شرکت از زبان کارمندان:

جانت زیمرمن/مدیر شبانه روزی:

“آکادمی مورتیج واقعا می‌خواهد اطمینان حاصل کند که ما به عنوان کارمندان این شرکت، نه تنها در محیط کار خوشحال و موفق هستیم، بلکه تلاش می کنیم بیرون از محیط کار هم همان قدر سرحال باشیم. برای بیشتر ما تغییر کردن می‌تواند بسیار سخت باشد. تجربه کردن یک سری چیزها به طور مداوم می‌تواند ارزش تغییر را داشته باشد. من این صنعت را انتخاب کردم برای اینکه هر لحظه دچار تغییر می‌شود؛ اما آکادمی مورتیج بهترین شرکت ممکن بود، چرا که تفاوت‌های بسیاری را در موفقیت من رغم زد.”

سندیا گیفورد/ سرگروه بخش ارزیابی:

“آکادمی مورتیج محیطی می‌سازد که فراتر از هر بخش و ساختمانی که در آن کار کنید، از کار کردن در آن لذت می‌برید. چیزی که این شرکت را خیلی خاص می‌کند این است که در اینجا واقعا به مردم اهمیت می‌دهند.”

تری ویسرو/ مدیر عملیات منطقه‌ای (لیکوود):

“من ۷ سال همراه آکادمی مورتیج بودم و چیزی که خیلی توجه من را جلب کرده است، این موضوع می‌باشد که اینجا بیشترین جذب کارمند را دارد. هر کسی که در اینجا مشغول به کار می‌شود، دیگر تمایلی به ترک آکادمی مورتیج ندارد.”

 

این چیزی است که مشتری‌های‌مان در مورد ما می‌گویند!

 

دبی:

آن چه که انجام می‌دهید را ادامه بدهید! وقتی آکادمی مورتیج گفته باشد آن‌ها می‌توانند کاری را انجام دهند؛ حتما انجامش خواهند داد! من عاشق این هستم که آن‌ها همه چیز را انجام می‌دهند و قراردادها را قبل از زمان پیشبینی‌مان می‌بندند.

کلر:

من هرگز نشنیدم که کسی به سرعت عقد قرارداد وعده داده شده توسط شرکت آکادمی مورتیج سوءظن داشته باشد. در عوض شرکت دقیقا همان طوری عمل می‌کند که کارشناس وام به من گفته است.

آدومی:

من واقعا از کار کردن با آکادمی مورتیج لذت بردم. رفتار آن‌ها برای من آموزنده بود و چیزی که می‌گفتند را انجام می‌دادند. به کار بزرگتان ادامه بدهید؛ شما رفقا فوق العاده هستید.

سندی:

آکادمی مورتیج یک قرارداد بست که در آخرین دقیقه توسط یک واگذار وام دیگر تکذیب شد. مشکل حل شد و فرآیند سریع و راحت جلو رفت و همراه با شادی خریدارها و فروشنده‌ها به پایان رسید. شادی را دست کم نگیرید!

داکیوساین : چهاردهمین شرکت برتر منابع انسانی

سیلزفورس: پانزدهمین شرکت برتر منابع انسانی

پاور هوم ریمدلینگ: شانزدهمین شرکت برتر منابع انسانی

دلتا ایر لاینز: هفدهمین شرکت برتر منابع انسانی

اچ ای بی: نوزدهمین شرکت برتر منابع انسانی

لینکدین: بیستمین شرکت برتر منابع انسانی

 

 


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =