مقدمه

کارفلو – توجه ویژه به مدیریت منابع انسانی یکی از مهمترین شاخصه‌های رشد و شکوفایی در سازمان‌های جهانی و بین المللی همچون لینکدین محسوب می‌شود. منابع انسانی یا بهتر بگوییم “سرمایه‌های انسانی” می‌توانند با تمام انگیزه، توان، انرژی، نیروی فکر، تجربه و دانش خود  تعالی سازمانی را به همراه بیاورند. یکی از مهمترین چالش‌های مدیریت سازمان‌ها و شرکت‌ها در ایران بهره‌وری پائین از نیروی انسانی است. از آنجایی که متاسفانه در اکثر سازمان‌ها و شرکت‌های ایرانی فقط با تغییر نام تابلوی “مدیر اداری” به  “مدیر منابع انسانی” ! و با همان نگرش‌ها  و توجهات کم و اندک به نیروی انسانی، از کارکنان بی‌انگیزه خود می‌خواهند کارهای شگرفی انجام دهند که نتیجه آن هم کاملا معلوم است.

راه حل نیز تغییر نگرش و توجه به نیروی انسانی کارآمد و پویا می‌باشد.


یکی از مهمترین معیارها برای رتبه‌بنـدی جهت انتخاب شرکت‌های برتر در جهان بر اساس چندین حوزه انجام می‌شود که در اینجا به بررسی فرهنگ محیط کار و نقش آن در موفقیت شرکت لینکدین می‌پردازیم.

 

 

درباره شرکت

 

نمای خارجی شرکت لینکدین - منابع انسانی - فرهنگ سازمانی

 

لینکدین ( Linkedin ) مجموعه‌ای است در قالب خدمات تجاری و اشتغال که از طریق وب سایت‌ها و برنامه‌های تلفن همراه اهداف خود را عملی می‌کند. این شرکت در تاریخ ۲۸ دسامبر ۲۰۰۲ تاسیس و در تاریخ ۵ می ۲۰۰۳ راه اندازی شد که عمدتا شبکه‌های حرفه‌ای از آن استفاده می‌کنند، از جمله کارفرمایانی که مطالبی در ارتباط با حرفه خود ارسال می‌کنند. از سال ۲۰۱۵، بیشتر درآمد این شرکت از راه فروش اطلاعات اعضای آن، به سایر شرکت‌ها و مدیران بوده است. در آوریل ۲۰۱۷، ۵۰۰ میلیون عضو در ۲۰۰ کشور داشته که بیش از ۱۰۶ میلیون عضو آن فعال هستند.

لینکدین اجازه می‌دهد تا اعضا (چه کارکنان و چه کارفرمایان) پروفایل و ارتباطات خود را در جهان حرفه‌ای کار به صورت آنلاین ایجاد کنند. همچنین اعضا می‌توانند هرکسی را (به عنوان عضو موجود) برای اتصال به دیگران دعوت کنند.

رویکرد “دروازه دسترسی” (gated-access approach) به این معنی که ارتباط با هر حرفه یا نیاز به حفظ روابط موجود را فراهم می‌کند، در نظر گرفته شده و برای ایجاد اعتماد در میان اعضا می‌باشد.

لینکدین در سازمان بین المللی حقوق ایمن و خصوصی اتحادیه اروپا نیز عضو است. این سایت دارای رتبه بندی اینترنتی ۳۴ الکسا به عنوان محبوب ترین وب سایت (ژوئن ۲۰۱۸) است. طبق گفته نیویورک تایمز، دانش آموزان دبیرستان‌های ایالات متحده پروفایل‌های خود را در لینکدین ایجاد می‌کنند تا با برنامه‌های کالج خود همراه شوند.

 

وورد واید تکنولوژی: هشتمین شرکت برتر منابع انسانی

بیمارستان کودکان سنت جود: نهمین شرکت برتر منابع انسانی

التیمت سافتور: دهمین شرکت برتر منابع انسانی

سپ: یازدهمین شرکت برتر منابع انسانی

مک کینسی : دوازدهمین شرکت برتر منابع انسانی

کلر ویلیامز: سیزدهمین شرکت برتر منابع انسانی

 

داستان شرکت

 

آغاز به کار لینکدین - نمای داخلی شرکت لینکدین - منابع انسانی - فرهنگ سازمانی

 

 

این شرکت در دسامبر سال ۲۰۰۲ توسط رید هافمن و چندین نفر از اعضاء دیگر از مجموعه‌های PayPal و Societnet راه اندازی شد. در اواخر سال ۲۰۰۳، Sequoia Capital سرمایه گذاری سری A را در این شرکت آغاز کرد. در اوت ۲۰۰۴ ، لینکدین به مرز یک میلیون کاربر رسید. در ماه مارس ۲۰۰۶، نخستین سودآوری خود را به دست آورد. در آوریل ۲۰۰۷ به ۱۰ میلیون کاربر رسید. در فوریه ۲۰۰۸ نسخه اندروید سایت راه اندازی شد.

 

در ایالات متحده، این سایت از سال ۲۰۱۳ به ۲۴ زبان مختلف در دسترس بوده که شامل عربی، چینی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، پرتغالی، اسپانیایی، هلندی، سوئدی، دانمارکی، رومانیایی، روسی، ترکی، ژاپنی، چک، لهستانی، کره ای، اندونزیایی، مالایی و تاگالوگ است.

 

در Sunnyvale کالیفرنیا پایه گزاری شد و در شهرهایی مانند اوماها، شیکاگو، لس آنجلس، نیویورک، سان‌فرانسیسکو، واشنگتن‌ دی‌سی، سائو پائولو، لندن، دوبلین، آمستردام، میلان، پاریس، مونیخ، مادرید، استکهلم، هنگ‌کنگ، بمبئی و سیدنی دفاتر کاری ایجاد کرده است. در ژانویه سال ۲۰۱۶، این شرکت دارای ۹۲۰۰ کارمند بوده است.

 

در ژوئن ۲۰۰۸، Sequoia Capital، شرکای Greylock و سایر شرکت‌های سرمایه گذار ۵ درصد از سهام شرکت به مبلغ ۵۳ میلیون دلار را خریداری کردند و برای این شرکت ارزشی حدود ۱ میلیارد دلار به ارمغان آورد. در نوامبر ۲۰۰۹، لینکدین دفتر خود را در بمبئی و بعد از آن در سیدنی و در سال ۲۰۱۰، یک دفتر بین المللی در دوبلین افتتاح کرد.

 

لینکدین برای ارائه عمومی در ژانویه سال ۲۰۱۱ عرضه شد. این شرکت اولین سهام خود را در تاریخ ۱۹ مه ۲۰۱۱ تحت عنوان LNKD با قیمت ۴۵ دلار برای هر سهم معامله کرد. سهام لینکدین در اولین روز تجارت خود در بورس اوراق بهادار نیویورک به میزان ۱۷۱٪ افزایش یافت و به قیمت ۹۴٫۲۵ دلار معامله شد.

 

در سال ۲۰۱۱، لینکدین به تنهایی ۱۵۴٫۶ میلیون دلار درآمد حاصل از تبلیغات به دست آورد که تا آن زمان توییتر موفق شده بود ۱۳۹٫۵ میلیون دلار به دست آورد. درآمد سه ماهه چهارم ۲۰۱۱ لینکدین به دلیل افزایش شرکت در موفقیت در رسانه‌های اجتماعی افزایش یافته است. با این حال، در سال ۲۰۱۱ لینکدین در حدود ۲،۱۰۰ کارمند تمام وقت در مقایسه با ۵۰۰ کارمند در سال ۲۰۱۰ داشت.

 

در ماه دوم ۲۰۱۲، لینکدین ۵۷،۱۲۰ فوت مربع در سه طبقه، ساختمان Tower One Montgomery در ناحیه مالی سان فرانسیسکو، که تا سال ۲۰۱۴ به ۱۳۵،۰۰۰ فوت مربع افزایش یافت را در اختیار داشت. در ماه مه ۲۰۱۲، لینکدین اعلام کرد که درآمد ۲۰۱۲ خود را تا ۱۸۸٫۵ میلیون دلار در مقایسه با ۹۳٫۹ میلیون دلار در ۲۰۱۱ اعلام کرد. درآمد خالص در طول سه ماهه اول سال ۲۰۱۱، با ۱۴۰ درصد افزایش به ۵ میلیون دلار رسید. درآمد سال دوم  از ۲۱۰ تا ۲۱۵ میلیون دلار تخمین زده شد.

 

در نوامبر ۲۰۱۲، LinkedIn درآمد سه ماهه سوم خود را منتشر کرد، گزارش درآمد به ازای هر سهم ۰٫۲۲ دلار در درآمد ۲۵۲ میلیون دلاری بود. در نتیجه این تعداد، سهام لینکدین به حدود ۱۱۲ دلار به ازای هر سهم افزایش یافت.

 

در آوریل ۲۰۱۴، LinkedIn اعلام کرد که یک ساختمان ۲۶ طبقه در حال ساخت در منطقه SoMa سان فرانسیسکو را اجاره کرده است تا ۲۵۰۰ کارمند خود را در آن جای دهد.

 

سخن مدیریت

 

رید هافمن مدیرعامل لینکدین - منابع انسانی - فرهنگ سازمانی

 

بنیانگذار این شرکت؛ رید هافمن می‌گوید که در حال حاضر علاوه بر ۱۰۵ میلیون کاربر فعال در ماه، ۴۳۳ میلیون عضو دارد. لینکدین به مرکزی آنلاین برای متخصصین صاحب حرفه تبدیل شده تا از فرصت‌های شغلی موجود مطلع شوند و همین موضوع از آن یک سرویس ارزشمند برای استخدام‌های اجرایی ساخت و گنجینه‌ای از داده‌ها را در اختیار آن قرار داد که کمتر شرکتی از این امکان برخوردار است و همه این‌ها به کمک متخصصان و نیروی انسانی قوی و متعهد به وجود آمده است.

هافمن معتقد است که موفقیت آسان به دست نمی‌آید. برای موفق بودن باید سخت تلاش کرد. اگر به فعالیت تجاری خود اهمیت می‌دهید، بدون داشتن اطلاعات کافی در این عرصه، دست یافتن به موفقیت‌های بزرگ امکان‌پذیر نخواهد بود. نشستن پای سخن بزرگان این عرصه و شنیدن تجربیات و رموز کارها آن‌ها می‌تواند بسیار اثربخش باشد.

۱- هدف‌گذاری‌های بزرگ

مهم نیست که کسب و کار نوپای شما به دنبال ایده‌های بزرگ است یا ایده‌های کوچک، رنج و سختی که باید در این راه تحمل کرد به یک اندازه است – پس چرا هدف‌های بزرگ را انتخاب نکنیم؟ بزرگ یعنی چه؟ یعنی یک محصول یا سرویسی که می‌تواند بازار خاصی را به وجود بیاورد و یا این که بازار را در دست بگیرد.

۲- به دنبال “نوآوری‌های تحول آفرین” باشید

اگر قصد دارید کار جدیدی را آغاز کنید، از خودتان بپرسید: «چه کاری می‌توانم انجام دهم که پیش از این نمونه‌اش وجود نداشته و یا امکانش نبوده است؟» آیا سرویس یا محصول جدید من می‌تواند جایگزین بازار فعلی شود یا بازار جدیدی خلق کند؟ وقتی هافمن لینکدین را بنیانگذاری کرد، صنعت فناوری در یک بحران عمیق بود. او به تمام فرصت‌های که اینترنت ایجاد می‌کرد به خوبی توجه کرد و این ایده در ذهنش نقش بست که بالاخره هر فردی به یک پروفایل شغلی آنلاین نیاز دارد. نوآوری این کار در آنجا بود که افراد به جای آن که منتظر پاسخ از سوی شرکت‌ها و یا وب‌سایت‌هایی باشند که فرم تقاضای کار را در آنجا پر کرده‌اند، می‌توانستند مستقیماً به بهترین فرصت‌های شغلی دسترسی داشته باشند.

۳- ساخت شبکه‌ای که بتوانید با آن محصول خود را تقویت کنید

مردم تصور می‌کنند که پشت هر شرکت نوپای بزرگ، یک کارآفرین با یک ایده عالی قرار دارد. واقعیت این است که شرکت‌های بزرگ توسط تعدادی از افراد با استعداد شکل می‌گیرند که توسط شبکه‌های تقویت کننده محاصره شده‌اند. موفق‌ترین کارآفرینان معمولاً از مشاوران، سرمایه‌گذاران، همکاران و ارتباط با مشتریان استفاده می‌کنند.

۴- خودتان را برای بهترین‌ها و بدترین‌ها آماده کنید

گاهی اوقات کارآفرینان از رخ دادن اتفاق‌های خوب شگفت‌زده می‌شوند، آن‌ها باید با تغییر برنامه‌های خود از این فرصت‌های پیش آمده استفاده کنند. تا می‌توانید دور و بر خودتان و شرکت‌تان ماموران اطلاعاتی داشته باشید. بخشی از برنامه‌ریزی شما باید در مواجه با مواردی باشد که انتظارشان را ندارید و اگر اقدامات شما در آن زمینه کارساز نشد، از خودتان بپرسید:” نقشه بعدی من چیست؟”

۵- انعطاف‌پذیری خود را تداوم ببخشید

بسیاری از مشاوران کارآفرینی توصیه می‌کنند «سمج باشید؛ چشم‌انداز خود را حفظ کنید!» یا «اطلاعات محور همه‌چیز هستند؛ زمان تغییر را بدانید!» اما در واقع سخت است که هم روی چشم‌انداز خود پایداری کنید و هم انعطاف‌پذیر باشید. اما من توصیه می‌کنم یک انعطاف‌پذیری مداوم و پایدار را در پیش‌روی خود داشته باشید و سعی کنید این وضعیت را تداوم ببخشید.

۶- راه‌اندازی زودتر از موقع

بنا به گفته هافمن ” مگر این که استیو جابز” باشید، وگرنه احتمال این که کارآفرینان هم در مورد محصولاتشان دچار اشتباه شوند وجود دارد و حتی ممکن است تا زمانی که محصولتشان در اختیار مردم قرار می‌گیرند، متوجه اشکال‌ کار خود نشوند. وی می‌افزاید که وقتی در حال راه‌اندازی لینکدین بوده، یکی از بنیانگذاران این سرویس از وی خواسته تا زمانی که ویژگی “تماس یاب” راه‌اندازی می‌شود، صبر کند؛ اما مشخص شد که این کار لازم نبود- لینکدین هنوز هم بعد از ۸ سال این ویژگی را اضافه نکرده است.

۷- مشتاق باشید

اهداف متعالی داشته باشید، اما مراقب اعتماد‌ها و باورهای کورکورانه در نظریه‌های خود باشید. این که سعی کنید تا جایی که می‌توانید زود شروع کنید، مهم است به این خاطر که یاد بگیرید که مشتریان شما چگونه از محصول و سرویس شما استفاده می‌کنند. همچنین مهم است معیارهایی را بدانید که مشخص می‌کنند که آیا دیدگاه‌ها و آرزوهایتان مطابق با اهدفتان پیش می‌روند. باید بازخوردهای شبکه خود را دریافت کنید تا بدانید که آیا باید بر سر هدف، محصول و یا سرویس خود باقی بمانید. به عبارت دیگر ذوق و اشتیاق خود را حفظ کنید اما همیشه به دنبال چشم‌اندازهای خوب در نحوه کار خود باشید.

برای نوآوران خلاق بسیار آسان است که مجذوب داستان خودشان شوند، به جای آن که یاد بگیرند به کدام سو باید حرکت کنند.

 

۸- داشتن یک محصول خوب مهم است، اما داشتن یک ایده فوق العاده برای توزیع محصول مهمتر است

هافمن می‌گوید، شما می‌توانید یک محصول فوق‌العاده بسازید اما هیچ کس متوجه آن نشود. توزیع محصول خود را اساس کارتان قرار دهید.

۹- توجه زیادی به فرهنگ داشته باشید و استخدام‌ها را از همان ابتدای کار انجام دهید

بنا به گفته هافمن، اولین استخدام‌ها فرهنگ شما را می‌سازند، پس این کار را به خوبی انجام دهید. اولین افرادی که استخدام می‌کنید؛ افراد بعدی را استخدام می‌کنند و این حلقه ادامه می‌یابد. عقل این طور حکم می‌کند که شما برای شرکت نوپای خود به کسانی نیاز دارید که حداقل ۱۰ سال تجربه داشته باشند. آموزه‌های ۱۰ سال پیش یک فرد باهوش امروز به درد شما نمی‌خورد، شما در حال حاضر کارهایی انجام می‌دهید که در ۱۰ سال گذشته امکان انجام آن‌ها وجود نداشت و جهان و چشم‌انداز رقابتی با سرعت نور در حال تغییر هستند. آنچه شما واقعاً نیاز دارید افرادی هستند که بتوانند سریع یاد بگیرند.

۱۰- قوانین کارآفرینی، نه قوانین طبیعت

به قوانینی که دیگران تنظیم کرده‌اند؛ زیاد توجه نکنید. کارآفرینان نوآوراند. وقتی اولین بار کاری را انجام می‌دهند، موفق هستند. گاهی اوقات برای انجام برخی کارها مجبور هستید این قوانین را دور بزنید. کارآفرینان گاهی اوقات قوانین جدید تنظیم می‌کنند.

 

فرهنگ سازمانی در لینکدین

 

فرهنگ سازمانی در لینکدین - منابع انسانی

 

مدیران لینکدین همواره به فرهنگ سازمانی خود افتخار می‌کنند. این موضوع ناشی از شخصیت جمعی سازمان است. فرهنگ سازمانی تعریف می‌کند که کارکنان چه کسی هستند و چطور می‌خواهند شکل بگیرند. با این کار، پنج ستون طلایی تشکیل می‌شود که نشان می‌دهد که چه کاری و چگونه باید انجام شود:

تحول،

یکپارچگی،

همکاری،

خلق و خو،

و نتایج.

در واقع شعار اصلی ارزش‌های ما به وجود آمده‌اند تا ما را تعریف کنند. این موضوع مهمترین عامل برای تغییر است. موضوع دیگر کمک گرفتن از اعضای سازمان است و باید این کار را به صورت منحصر به فرد انجام داد. همچنین روابط بین آن‌ها بسیار مهم است. داشتن فکر باز، رفتار صادقانه و سازنده بین کارکنان باعث می‌شود همچون یک مدیر موفق هوشمندانه تصمیم بگیرید و عمل کنید. همین عامل است که شرکت لینکدین را تبدیل به یکی از موفق‌ترین شرکت‌ها کرده است.

تیم‌های موجود در لینکدین نیز به وجود آمده‌اند تا استانداردها را پیاده سازی کنند.

برای نمونه:

در مهندسی و تدارکات – مهندسان به لینکدین پیوستند زیرا می‌خواهند بر جهان تاثیر بگذارند. آن‌ها تکنولوژی‌های نوآورانه را در مقیاس وسیع توسعه می‌دهند و این فرصت را دارند تا با مجموعه داده‌های غنی و ساخت یافته، برای حل برخی از سخت‌ترین چالش‌های صنعت، کار کنند. فناوری در یک شرکت، زیرساخت‌ها و فرهنگ نوآورانه، ظرفیت تکنیکی را به ابزارهای مورد نیاز تبدیل می‌کنند و فرصت‌های اقتصادی زیادی را برای هر عضو شرکت ایجاد می‌کنند.

در تولید و محصول – مأموریت تیم محصول، ساخت محصولات بی‌نظیر و با شکوه و در عین حال ساده است که زندگی مردم را تغییر می‌دهد. در واقع طراحان لینکدین این فرصت را دارند تا تأثیر موثر بر روی محصولاتشان ایجاد کنند و فرصت‌های اقتصادی را برای ۴۳۰+ میلیون کاربر ایجاد کنند.

در استخدام، بازاریابی و فروش – لینکدین راه حل‌هایی برای کمک به استخدام، بازاریابی و فروش حرفه‌ای ایجاد کرده است که کارآمد و موفق هستند. همچنین تیم فروش با وحود همه نوآوری‌ها و تلاش‌های انجام شده در سایر بخش‌ها، این فرصت را دارد که تاثیری واقعی و مثبت را بر جهان حرفه‌ای کسب و کار بگذارد.

در استعدادهای جهانی – در لینکدین استعداد اولویت اول است و سازمان استعداد جهانی (GTO) در اصل برای این فلسفه به وجود آمده است. استعدادها افراد را از سراسر جهان به فرصت‌هایی در Linkedin به هم متصل می‌کنند تا از یکدیگر بیاموزند، در این حالت یک سازمان جهانی ساخته می‌شود که یک شرکت سالم، با کارایی بالا و تجربه‌ای بی‌نظیر برای همه کارکنان را بوجود آورد. شعار رسمی لینکدین “الهام بخشی به افراد برای انتقال به جهان است” و این کار را با زیبایی هرچه تمام‌تر در محیط کار انجام می‌دهند که در آن می‌توانند خود واقعیشان باشند. به لینکدین بپیوندید، زیرا در حال ساختن تیمی هستند که آینده را می‌سازد.

در تیم حقوقی – تیم حقوقی و خط مشی لینکدین متشکل از متخصصانی با زمینه‌های مختلف و مجموعه‌های مهارتی است که حمایت قانونی از تیم‌های مختلف در سراسر آن را ارائه می‌کنند. آن‌ها اطمینان می‌دهند که به طور قانونی محصولات و خدماتی را ارائه می‌دهند که به متخصصین جهان متصل می‌شود تا آن‌ها را موفق‌تر کند.

در مالی – متخصصان حسابداری نیازی به پیاده سازی استراتژی لازم را ندارند بلکه این تیم به عنوان شرکای واقعی همکاری زیادی با بسیاری از خطوط تجاری خواهند داشت که در استراتژی‌ها و ارائه توصیه‌های مبتنی بر حسابداری و بهترین شیوه‌های مالی درگیر هستند.

 

حقوق و مزایا در لینکدین

 

مدیریت منابع انسانی در لینکدین - فرهنگ سازمانی

 

لینکدین همچون سایر شرکت‌ها در دنیا حقوق و مزایایی را به کلیه بخش‌ها و کارکنان بر پایه عملکرد و نوع کاری که انجام می‌دهند را پرداخت می‌کند که با توجه به وجود دفاتر فراوان در دنیا و همچنین نقش‌های مختلفی که کارکنان ایفا می‌کنند؛ این پرداخت متفاوت می‌باشد و شامل پایه حقوق، پاداش، اضافه کار و … است.

برای نمونه حقوق کارمندان در ایالات متحده برای قسمت نرم افزار به شرح زیر می‌باشد:

مهندس نرم افزار به طور میانگین ۱۳۰٫۰۰۰ دلار در سال درآمد دارد.

مهندس ارشد نرم افزار به طور میانگین ۱۵۲٫۰۰۰ دلار در سال درآمد دارد.

سایر کارکنان نرم افزار به طور میانگین ۱۸۰٫۰۰۰ دلار در سال درآمد دارند.

 

و در پایان نظرات کارمندان لینکدین …

لیندسی براونینگ - منابع انسانی شرکت لینکدین

لینکدین محیطی برای تحول روزانه ما ایجاد کرده است که منشا کنجکاوی و رشد در راستای اکثر اهداف من را تأمین می‌کند. من در دفتر دوبلین به عنوان نخستین تجربه کاری بین المللی کار خود را شروع کردم و به سمت مدیر استخدام دست پیدا کردم. در تلاش برای توسعه مهارت‌هایم، به دنبال فرصت برای تغییر حرفه و ارتقای توانمندی‌های خود بودم و در حال حاضر رئیس توسعه فروش برای منطقه EMEA هستم. در لینکدین بود که توانستم هوشمندانه، توانایی‌های پنهان خود را برای خط مشی کسب و کار و تاثیر استعدادم بر آن را تقویت کنم. به خاطر همین Linkedin را بهترین می‌دانم!

 

لیندسی براونینگ

در سپتامبر ۲۰۱۰ به عنوان یکی از شرکای کسب و کار و کسب درآمد به EMEA پیوست. او اکنون مدیر توسعه فروش در EMEA است.

 

جف مک کالاهان - منابع انسانی شرکت لینکدین

به اندازه کافی خوش شانس بودم که در لینکدین مشغول به کار شدم. اخیرا، فرصتی را پیدا کردم تا در فعالیت‌های دیگری شرکت کنم و باعث شد مورد جدیدی در کسب و کار را بدست آورم و نقش یک استراتژیست را به عهده گرفتم. تمام مراحل و فرآیند جدید توسط مدیران لینکدین تصویب شد و از طریق حمایت رهبران تیم توانستم کار انتقال نقش همکارانم را از کارشناس منابع انسانی به استراتژیست انجام دهم.

 

من جف مک کالاهان، هم اکنون مدیر برنامه‌های تیم جذب و استخدام هستم و از اینکه مدیران اینجا، در رشد حرفه‌ای من به شدت سرمایه گذاری کرده‌اند سپاسگزارم.

 

داکیوساین : چهاردهمین شرکت برتر منابع انسانی

سیلزفورس: پانزدهمین شرکت برتر منابع انسانی

پاور هوم ریمدلینگ: شانزدهمین شرکت برتر منابع انسانی


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − چهار =