مشاوره در مقیاس جهانی

کارفلو – مک کینسی ( McKinsey & Company  ) یک شرکت جهانی مشاوردهی در امر مدیریت است که به شرکت‌های عمومی و خصوصی، دولت‌ها، سازمان‌های عام المنفعه و غیر دولتی خدمت می‌کند. آن‌ها بالغ بر ۳۰ شیوه صنعتی و عملکردی و ۶ زمینه جدید خدمات به مشتری، شامل پیاده سازی برنامه مک کینسی دارند.

بیش از ۱۷ هزار مشاور و ۲ هزار متخصص دانش مشاوره مک کینسی، نزدیک به ۱۳۰ زبان را صحبت می‌کنند و در بیش از ۱۲۵ موقعیت در بیش از ۶۰ کشور به کار مشغول هستند. آن‌ها از همه زمینه‌ها استقبال می‌کنند که شامل محصولات دارویی، مهندسی، خدمات عمرانی، کارآفرینی، علوم پایه، تجارت، ورزشکاران حرفه‌ای، هنر و زبان شناسی می‌شوند.


دانشگاه‌های این مجموعه از اهمیت تمرکزشان بر حس مشتری و میل برای به وجود آوردن یک تاثیر مثبت در جهان با خبر هستند. این قلب مشاوره در مک کینسی می‌باشد.

 

ساختمان اصلی شرکت مک کینسی - منابع انسانی - McKinsey & Company

 

وورد واید تکنولوژی: هشتمین شرکت برتر منابع انسانی

بیمارستان کودکان سنت جود: نهمین شرکت برتر منابع انسانی

التیمت سافتور: دهمین شرکت برتر منابع انسانی

سپ: یازدهمین شرکت برتر منابع انسانی

کلر ویلیامز: سیزدهمین شرکت برتر منابع انسانی

داکیوساین: چهاردهمین شرکت برتر منابع انسانی

 

تاریخ شرکت ما: بیش از ۹۰ سال در مشاوردهی در امر مدیریت!

رویدادهای ۵ سال اخیر شرکت مک کینسی به صورت مختصر بررسی شده است:

۲۰۱۷/ پروژه “نسل”

مک کینسی پروژه “نسل” را به عنوان یک نهاد غیر انتفاعی متمرکز بر مقابله با بیکاری جوانان جهان، در سال ۲۰۱۴ تاسیس کرد. با پایان یافتن سال ۲۰۱۷، آن بیش از ۱۶ هزار دانش‌آموز آموزش دیده و فارغ التحصیل شده در ۵ کشور را در اختیار داشت که ۸۲% آن‌ها را مشغول به کار کرد.

۲۰۱۶/ ایده طراحی

در اواخر سال ۲۰۱۵، با همکاری شرکت اوریدی ( Veryday ؛ یکی از بزرگ ترین شرکت های طراحی و نوآوری در عرصه مشاوره)  و شرکت کربن ۱۲ (Carbon12 ؛ یک شرکت بزرگ در عرصه طراحی) در سال ۲۰۱۶، یکی از زیرمجموعه‌های شرکت به نام مک کینسی دیزاین با ۳۵۰ دانشگاه در ۱۴ استدیو جهانی گسترش یافت. طراحان و کارشناسان مک کینسی بخاطر محصولات، خدمات و تجربیات پیشرو با مشتریها متعددی کار می‌کنند.

۲۰۱۴/ مک کینسی در آفریقا

مک کینسی یک دفتر در نایروبی در کشور کنیا باز کرد. این هفتمین دفتر در آفریقا بود که به تمام مشتری‌های عمومی و خصوصی در تمام بخش‌ها خدمات ارائه می‌کرد. با تمرکز کردن بر استخدام‌های محلی و راه اندازی یک سیستم تماس با ما در دانشگاه‌های آفریقا، مک کینسی بر روی پیشرفت نسل بعد رهبران و مدیران به طور جدی کار کرد.

۲۰۱۳/ مشاوره برای از بین بردن اختلال

در یک مقاله با موضوعیت “مرور تجارت هاروارد”، پروفسور کلایتون کریستنسن نتیجه گیری می‌کند که رونق یافتن آگاهانه مک کینسی به دلیل بررسی “اختلال در خود”  به کمک مشتری‌هایش می‌باشد.

۲۰۱۲/ کارخانه های مدل

یازدهمین کارخانه مدل به دارایی‌های بخش عملکرد عملیات‌های مک کینسی اضافه شد.

 

“فرهنگ سازمانی ما، زندگی شماست”

کارمندان مک کینسی سخت کار می‌کنند و آن‌ها می‌خواهند که آن‌ها چیزی که بیرون از اداره عاشق آن هستند را دنبال کنند. یک خانواده تشکیل دهند، برای تفریح سفر کنند، یک رمان یا فیلمنامه بنویسند، یا به جامعه‌شان کمک کنند. یک شغل در مک کینسی این را ممکن می‌سازد و برای دنبال کردن زندگی کاری شما و کار موجود در زندگی شما کاربردی است!

  • زندگی کاری منعطف: مک کینسی یک فرهنگ منعطف ترویج می‌دهد و برنامه‌های خاصی که از مشاغل موفق حمایت می‌کنند، پیشنهاد می‌دهد. زمان‌بر بودن پروسه استخدام مشاورها، موردی است که بیشتر از ۵ تا ۱۰ هفته طول می‌کشد و باعث توقف پروژه‌ها می‌شود. این زمان‌بر بودن مشاوران را قادر می‌سازد تا نقش فعلی خود را در طول زمان حفظ کنند، بنابراین فشار را کاهش می‌دهد تا شرایط لازم برای نقش بعدی خود را برآورده سازند.
  • کارآفرینی: کارآفرینی چگونه در مک کینسی صورت می‌گیرد؟ این موضوع در حال پیدا کردن راه‌های جدید برای پروژه‌ها، تیم و مشتری‌های شرکت مک کینسی برای حل مشکلات بر سر راه تجارت است. یک ایده عالی می‌تواند مسیر کاری شرکت را تغییر دهد یا یک ابتکار جدید را ایجاد کند. مک کینسی کارآفرینان و رهبران جدید کسب و کار را در اختیار دارد. ایده‌های بزرگ آن‌ها مک کینسی و مشتریان آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد و آن‌ها ابتکارات جدیدی برای فارغ التحصیلان خود پیدا می‌کنند.
  • ارتباطات برای زندگی: افرادی که در مک کینسی می‌بینید شامل همکاران، هم دوره‌ها و مربیان به خاطر ماهیت حامی و فرهنگ پشتیبانی مردم، زندگی در این شرکت را دوست دارند. از اولین تیم ایجاد شده مک کینسی که یک شبکه فارغ التحصیلان شامل ۳۰٫۰۰۰ عضو می‌باشد، ارتباطات خوب و ادامه داری به وجود آمده است که بازخورد بسیار مثبتی بر جای گذاشته است.

 

محیط کاری شرکت مک کنسی - منابع انسانی - McKinsey & Company

ماموریت مک کینسی!

ماموریت مک کینسی دو برابر شرکت‌های مشاوره دیگر است که شامل کمک کردن به مشتری‌هایشان برای به وجود آوردن تمایز، ماندگاری و پیشرفت‌های قابل ملاحظه در کارایی خود می‌باشد و همچنین برای ساختن یک شرکت خوب که نیروهای انسانی پویایی را جذب می‌کند، پیشرفت می‌کند، منابع انسانی خود را تهییج می‌کند و آدم‌های استثنایی را حفظ می‌کند، به آن‌ها کمک می‌کند. این دو فریضه در حال قوی‌تر شدن هستند. کمک به مشتری‌ها برای حل کردن سخت‌ترین مسائل‌شان، نیاز به بهترین منابع انسانی دارد و بهترین منابع انسانی در فرصت‌های کاریشان به مشکلات چالش برانگیزی فائق آمده‌اند. برای منابع انسانی شرکت مک کینسی این ماموریت بسیار الهام بخش است تا رویکردشان نسبت به کار در این شرکت با انرژی و شوری دو چندان در هم تنیده شود و در فرصت‌هایی که پیدا می‌کنند،‌ کارآفرینی کنند.

 

هشدار یک تخریب مهم

مک کینسی از کلاه برداری‌هایی مثل پیشنهادهای نادرست از طرف کارمندان خود مطلع شد. کلاه برداری‌ها و پیشنهادهای نادرست از وب سایت‌های جعلی، آدرس‌های ایمیل و پیام‌های متنی استفاده می‌کردند. هیچ کدام از این پیشنهادها قانونی نبودند و فرآیند استخدام مک کینسی هرگز شامل مصاحبه کردن از طریق پیام فوری، یا نیاز داشتن به داوطلب‌هایی برای خرید محصولات یا خدمات یا پروسه مبلغ پرداختی از طرف مک کینسی نمی‌شوند.

 

منابع انسانی مک کنسی - محیط کار - McKinsey & Company

پیشرفت نیروها در مک کینسی!

کارجوها یک مجموعه باورنکردنی از پتانسیل‌های خود شامل مهارت‌ها، توانایی‌ها و علاقه مندی‌ها را برای مک کینسی می‌آورند. شرکت مربی‌ها، هم تیمی‌ها و یک سرمایه گذاری پرورشی سالانه با بیش از ۲۰۰ میلیون دلار را برای کمک به توسعه آینده کارجوها به کار می‌گیرد.

آموزش

یادگیری در مک کینسی به صورت مستمر است که شامل برنامه آموزشی متمرکز مک کینسی برای آمادگی مشاور مبتدی، تا آموزش تخصصی در تکنولوژی، صنعت یا زمینه‌های وابسته می‌شود. بیشتر مردم در مجموعه برنامه‌های اصلی مک کینسی مشارکت کرده‌اند و شرکت به طور مداوم در حال توسعه ابتکارات جدید است. بخش آموزش شامل آموزش‌های حضوری و مجازی با همکارانی در سراسر جهان می‌شود که هر کدام می‌توانند در مورد یک موضوع خاص به مخاطبین چیزی یاد دهند یا در افزایش مهارت‌های آن‌ها کمکشان کنند.

مربیگری و رهبری

شرکت از مشتری‌هایش تنها در مورد خدمات مک کینسی‌شان سوال نمی‌کند. آن‌ها باید همراهانی را برای کمک کردن به رشدشان و برنامه سال‌های پیشرو حرفه‌شان (با در نظر گرفتن تمام جوانب) برای راهنمایی‌های آگاهانه و توسعه حرفه‌ای‌شان داشته باشند؛ به جای برخورداری از راهنمایی‌های مربی‌ای غیر رسمی و بررسی بازخوردهای رسمی آن که چندان مفید نیست.

تیم های مبتنی بر همکاری

در مک کینسی، یک تیم تنها یک گروه از افراد با یک لیست وظایف یکسان نیست. این مهم‌ترین بخش فرهنگ آن‌ها است. هرکس از اعضای تیم یک عضو کامل است و هر صدایی شنیده می‌شود.

علاوه بر این با کار کردن اعضا در کنار هم در خدمت رسانی به مشتری، هر عضوی از تیم صداقت، مسئولیت، ارتباطات و رهبری را هم یاد می‌گیرد. هسته مرکزی هر تیم خدمت رسانی توسط بالای ۲۰۰۰ متخصص دانش مشاوره و کارشناسان این حوزه حمایت می‌شود؛ کسانی که تیم‌های باهوش را باهوش‌تر می‌کنند و کاری واقعا متمایز انجام می‌دهند.

 

استخدام در مک کینسی

مراحل استخدام:

تجربه ۶۷% از شرکت کنندگان در پروسه استخدامی این شرکت مثبت بوده است. سطح سختی آزمون هم ۷۶% می‌باشد که می‌توان گفت سخت است.

ابتدا ۴۹% متقاضیان آزمون به صورت آنلاین پذیرفته می‌شوند و ۲۸% آن‌ها به مصاحبه حضوری دعوت می‌شوند. ۹% متقضیان توسط مسئولین حوزه منابع انسانی تایید می‌شوند که ۸% شان توسط ریکروتر (برنامه ای در حوزه استخدام مانند کارفلو) گزینش می‌شوند و ۲% آن‌ها به صورت جدی مورد بررسی نهایی قرار می‌گیرند. ۲% آن‌ها مصاحبه حضوری مجدد انجام می‌دهند و در نهایت ۱% متقاضیان استخدام می‌شوند.

درآمد:

مدیر تعامل ۱۷۱ هزار دلار در سال درآمد دارد و برای این سمت به طور متوسط ۱۳۵-۲۵۵ هزار دلار در سال حقوق در نظر گرفته می‌شود.

مدیر مشاور متخصص ۱۶۰ هزار دلار در سال درآمد دارد و برای این سمت به طور متوسط ۱۲۴-۱۸۷ هزار دلار در سال حقوق در نظر گرفته می‌شود.

معاون ۱۴۰ هزار دلار در سال درآمد دارد و برای این سمت به طور متوسط ۷۶-۲۲۱ هزار دلار در سال حقوق در نظر گرفته می‌شود.

سوالات:

در مورد موقعیتی بگو که یک نفر رو عصبانی کرده‌ای.

چرا مشاوره را انتخاب کرده‌ای؟

یک شرکت چگونه می‌تواند نقدینگی خود را به سرعت افزایش دهد؟

با جزئیات کشمکش فردی اخیری را که داشته‌ای برای ما توضیح بده و بگو که چگونه به آن رسیدگی کرده‌ای؟

مهارت‌های رهبری خودت را با یک مثال به من نشان بده.

 

کارجوها و فارغ التحصیلان مجموعه مک کنسی - منابع انسانی - McKinsey & Company

منابع انسانی مک کینسی

این شعار شرکت مک کینسی می‌باشد: “منابع انسانی ما بزرگترین استحکام ما هستند.” و در ادامه صحبت‌های تعدادی از منابع انسانی و فارغ التحصیلان مجموعه مک کینسی آورده شده است:

“یکی از ویژه‌ترین نکته‌هایی که در مورد کار کردن در مک کینسی وجود دارد این است که ما یک سازمان بدون سلسله مراتب اداری هستیم. بیشتر از همه، افراد جوان در یک تیم تشویق می‌شوند که نظراتشان را بیان کنند، سوالاتشان را بپرسند و راه‌حل پیشنهاد دهند و از همه انتظار می‌رود که برای موفقیت کل پروژه مشارکتی فعالانه داشته باشند!”

لیگژیانا/ مدیر تعامل/ شانگهای

“حمایت در شرکت مک کینسی بسیار قابل توجه است. ستون فقرات مک کینسی به صورت یکپارچه با دیدگاه حمایت از ما شکل گرفته است و پیش روی ما تعداد زیادی مسیر برای پیشرفت وجود دارد.”

پگی/ فارغ التحصیل/ شانگهای

“تجربیات تحلیل تجارت‌های من فوق العاده است و من هنوز با اعضای کلاسم در ارتباط هستم.”

اندیدی/ فارغ التحصیل/ لاگوس

“من مک کینسی را بخاطر اینکه از تنوع بسیار و تجربیات جالبی که قرار بود کسب کنم اطلاع داشتم، انتخاب کردم.”

تارا/ کارشناس دانش مشاوره/ شیکاگو

“ما بر روی توانایی مشتری‌هایمان برای اطمینان حاصل کردن از اینکه موفقیت آن‌ها می‌تواند پایدار باشد، سرمایه گذاری می‌کنیم.”

جان/ مدیر پیاده سازی/ سیدنی

“این حیرت آور است که قسمتی از یک تیم باشی که زیرساخت درست و حمایت حرفه‌ای درجه یک به ارمغان می‌آورد.”

مایک/ رهبر راه حل و همکار معاون/ واشنگتن دی سی

 

سیلزفورس: پانزدهمین شرکت برتر منابع انسانی

پاور هوم ریمدلینگ: شانزدهمین شرکت برتر منابع انسانی

دلتا ایر لاینز: هفدهمین شرکت برتر منابع انسانی

اکادمی مورتیج: هجدهمین شرکت برتر منابع انسانی

اچ ای بی: نوزدهمین شرکت برتر منابع انسانی

لینکدین: بیستمین شرکت برتر منابع انسانی


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − دو =