سیلزفورس در کنار تمام رویاپردازان می‌ایستد!

کارفلو – سیلزفورس ( Salesforce )، یک پلتفورم حمایت مشتری و رتبه ۱ CRM در دنیا می‌باشد که به شرکت‌ها برای ارتباط برقرار کردن با مشتری‌هایشان از روشی کاملا متفاوت قدرت می‌دهد. در این شرکت ارزش منابع انسانی بسیار خوب درک شده است و اکثر آن‌ها درصد رضایتمندی بالایی از سیلزفورس دارند. شرکت بر اساس سه ایده جالب و بسیار سخت تاسیس شد:
ایده اول راه اندازی مدل تکنولوژی جدید در پردازش ابری
ایده دوم راه اندازی مدل تجارت pay-as-you-go (سیستمی که در آن شما برای سرویسی قبل از استفاده از آن پول پرداخت می‌کنید و بیشتر از پرداختی که داشته‌اید نمی‌توانید از آن استفاده کنید.)
ایده سوم راه اندازی مدل سازمان یکپارچه بشر دوستانه.

بیمارستان کودکان سنت جود: نهمین شرکت برتر منابع انسانی

التیمت سافتور: دهمین شرکت برتر منابع انسانی

سپ: یازدهمین شرکت برتر منابع انسانی

مک کینسی : دوازدهمین شرکت برتر منابع انسانی

کلر ویلیامز: سیزدهمین شرکت برتر منابع انسانی

 

نمای بیرونی شرکت سیلزفورس - منابع انسانی

تاریخچه:

این شرکت در سال ۱۹۹۹ توسط مارک بنیوف “مدیر اجرایی سابق اوراکل ( Oracle )”، پارکر هریس، دیو مولنهوف و فرانک دومینگز به عنوان یک شرکت متخصص در به کار بردن نرم افزاری برای ارئه خدمات، تاسیس شد. هریس، مولنهوف و دومینگز؛ سابق بر این توسعه دهنده نرم افزار در شرکت مشاوره لفت کاست سافتویر بودند و به نبیوف از طریق بابی یزدانی دوست و همکار سابقش در اوراکل معرفی شدند. هریس و تیم نرم افزار اتوماتیک فروش‌های داخلی‌ای را نوشتند که برای اولین مشتری‌هایش در طول زمستان ۱۹۹۹ راه اندازی شد.
در ژوئن ۲۰۰۴، ارائه عمومی اولیه شرکت در نیویورک استوک اکسچنج زیر نظر نماد سهام سی آر ام ( CRM ) قرار گرفت و به ۱۱۰ میلیون دلار آمریکا افزایش پیدا کرد. به زودی سرمایه گذارانی مثل لاری الیسون، ماگدالنا یسیل، هلسی مینور، استوارد هندرسون، مارک ایسکارو و ایگور سیل از جنوا ونتور پارتنرز وارد میدان شدند.
در اکتبر ۲۰۱۴، سیلزفورس ( Salesforce ) اعلام کرد که موفق شده بین توسعه پلتفرم مشتری و خدمات سیلزفورس، شامل فروش‌ها، بازاریابی، آنالیزها، روابط و نرم افزارهای موبایل یکپارچگی ایجاد کند. در اکتبر ۲۰۱۷، سیلزفورس یک ابزار آنالیزگر فیسبوک برای بازاریابان بی تو بی ( B2B ) راه اندازی کرد.


 

این اصول اولیه که هنگان تاسیس سیلزفورس شکل گرفتند، این شرکت را به ارتفاعات بسیار بالا کشاندند. نامیده شدن به عنوان یکی از “بزرگترین شرکت خلاقانه دنیا” توسط فوربس به مدت شش سال متوالی و نامیده شدن به عنوان یکی از “۱۰۰ شرکت برتر برای کار کردن” توسط فوربس به مدت نه سال متوالی از جمله افتخاراتی هستند که سیلزفورس توانست کسب کند. این شرکت در بین ۱۰ شرکت برتر در زمینه پروژه های نرم افزاری سریع ترین پیشرفت را کرده است و این سطح از پیشرفت برای رشد در یک حرفه در شرکت سیلزفورس باورنکردنی است. آن‌ها در کنار هم، با تمام اعضایشان از جمله کارمندان، مشتری‌ها، همراهان و جوامع مرتبطشان، خانواده سیلزفورس را می‌سازند. آن‌ها برای بهبود بخشیدن به وضعیت جهان تلاش می‌کنند.

 

عروسک های نمادین سیلزفورس ـ منابع انسانی

چرا برای خانواده سیلزفورس کار کنید؟

وقتی شما در سالن های سیلزفورس قدم می‌زنید، فورا حس خاصی به شما دست می‌دهد. این حس بیشتر اوقات بخاطر محیط خانوادگی آن و صمیمیت بین منابع انسانی آن می‌باشد. زمانی که موسسان سیلزفورس، این شرکت را تاسیس کردند؛ آن‌ها به طور کاملا عامدانه برای ساختن فرهنگ سازمانی خود به اندازه ساخت محصول و پیدا کردن بازار آن اهمیت قائل شدند. هدف آن‌ها ساختن یک شرکت متفاوت بود. ساختن یک مرکز اصلی در هاوایی که مفهوم اوهانا (همان خانواده) را فراگیر کند. اوهانای سیلزفورس فقط شامل منابع انسانی آن نمی‌شود؛ بلکه مشتری‌ها، همراهان و جوامع مرتبط را نیز شامل می‌شود. امروزه، اوهانا هسته مرکزی تمام فعالیت‌های سیلزفورس قرار دارد.

 

ارزش‌ها و فرهنگ سازمانی سیلزفورس:

ارزش‌هایی وجود دارد که شرکت آن‌ها را متحد می‌کند، به آن‌ها الهام می‌بخشد و سیلزفورس را منحصر به فرد می‌کند. سیلزفورس روح اوهانایش را در زندگی درون و بیرون از شرکت با زنده نگه داشتن ارزش‌هایش می‌دمد. این ارزش‌ها عبارت‌اند از:

 • صداقت
  الینا/ بخش تکنولوژی و محصولات:
  “سیلزفورس متفاوت است. ارزش امانت و صداقت، خشت و ملاتی است که تیم را در کنار هم نگه می‌دارد.”
 • حمایت مشتری
  لیها/ بخش حمایت مشتری:
  “من تمام شور و اشتیاقم را هر روز برای رفع کردن مشکلات مشتری‌ها به کار می‌برم و با دانشی که دارم به آن ها قدرت می‌دهم تا پیشرفت کنند و مهارت‌های‌شان را بشناسند. “
 • نوآوری
  جفری/ بخش تکنولوژی و محصولات:
  “واقعا راحت است که کار کردن در اینجا را دوست داشته باشید، وقتی می‌دانید که بخاطر نوآوری فقط پاداش نمی‌گیرید؛ بلکه در هر مرحله مورد تشویق قرار می‌گیرید!”
 • درک شدن
  یاسوجا/ بخش تکنولوژی و محصولات:
  “یکی از بهترین مواردی که درکار کردن برای سیلزفورس مورد توجه ما قرار دارد، برنامه PTO (مرخصی همراه با حقوق/ هنگام مادر شدن) می‌باشد. این حس عالی است که در تکنولوژی امروزی نیز برای زنان تفاوت قائل شوند و درکشان کنند. “
 • برابری برای همه
  لین/ بخش بازاریابی:
  “سیلزفورس مشتاقانه باور دارد که قوانین باید برای همه یکسان باشد؛ این موضوع نه تنها شامل تمام منابع انسانی ما، بلکه میلیون‌ها انسانی که از محصولات و خدمات ما در سراسر جهان استفاده می‌کنند، هم می‌شود.”
 • سلامتی
  جودی/ بخش حمایت کارمندان:
  “شغل واقعی من این است که یک مادر باشم و در سیلزفورس می‌توانم وقت مفید زیادی را با بچه‌هایم بگذرانم. این برای من همه چیز است!”
 • تفریح
  دیوید/ بخش حمایت کارمندان:
  “بسیاری از شرکت ها فرهنگ *سخت کار کن، سخت تفریح کن* را صرفا به عنوان شعار استفاده می کنند. ولی در سیلزفورس حقیقتا تفاوتی میان زمانی که سخت کار می‌کنم و زمانی که خوش می‌گذرانم وجود ندارد.”
 • شفافیت
  سامی/ بخش فروش:
  “همکاران به بهترین نحو ممکن دانش خود و تجربیات کسب شده از مشتری‌های‌شان را به اشتراک می‌گذارند. من هیچ محیط دیگری این روحیه همبستگی را ندیده‌ام.”

یکی از فضاهای کاری سیلزفورس ـ راحتی در محل کار ـ لذت بردن از کار ـ منابع انسانی

اوهانا در عمل چگونه است؟

اعتبار– منابع انسانی سیلزفورس می‌توانند اعتبار شخصی خودشان را داشته باشند و بهترین کار را در حرفه‌شان انجام دهند.

در کنار هم بودن– این اعتماد مشتری‌ها و همراهان سیلزفورس است که  شرکت را در کمک کردن به آن‌ها یاری کرده است.

اشتراک گذاری– جوامع مرتبط با سیلزفورس باور دارند که آن‌ها موفق می‌شوند. شرکت در موفقیتش آن‌ها را شریک خواهد کرد.

 

موقعیت‌های ما

سیلزفورس دفاتری در تمام نقاط دنیا دارد. آن‌ها به ردپای جهانی خود افتخار می‌کنند و با #SalesforceOhana فرصت‌هایی به اعضای شرکت می‌دهند.

سیلزفورس تنها ۵۹ سایت در ایالات متحده آمریکا دارد. این شهرهایی است که آ‌ن‌ها خانه می‌نامند: آتلانتا، بوستون، شیکاگو، هرندون، هیلسبرو، ایندیاناپلیس، اروین، لوویسویل، نیویورک، سانتامانیکا، سیاتل، اسپوکن و تامپا.

 

درصد قابل توجهی از محبوبیت سیلزفورس به دلیل وجود امکان دروکاری می‌باشد. آن‌ها هرچیزی را که می‌توانستند انجام دادند تا سیلزفورس را به یک محیط امن برای منابع انسانی‌شان تبدیل کنند.

 

دانشگاه

فیوچرفورس ( Futureforce ) دانشگاه جهانی برنامه اختصاصی استخدام سیلزفورس؛ برای جذب، حفظ کردن و پرورش دادن استعدادهای نسل بعد می‌باشد. کارآموزان و فارغ التحصیلان جدید سیلزفورس بر روی پروژه های واقعی کار می‌کنند که بر چگونگی پیشبرد تجارت‌های شرکت تاثیر می‌گذارد. به آن‌ها این فرصت داده می‌شود که بتوانند تاثیری ملموس بر آینده شرکت بگذارند.

با دفاتری در سراسر دنیا، استخدام شده‌های فیوچرفورس این شانس را دارند که با کارمندان شرکت در یک اشل جهانی همکاری کنند و در ارتباط باشند. شرکت به آن‌ها کلاس‌های آموزش کار، مدیریت برنامه‌ها، واحدهای توسعه استعداد و بسیاری گزینه دیگر را پیشنهاد می‌دهد.

سیلزفورس یکی از “۱۰۰ محل کار برتر هزاره” توسط فورچین ( Fortune ) و یکی از “بهترین محل کارها با معیارهای جدید” سیمپلیسیتی ( Symplicity ) نامیده شده است و آن را به محل کاملی برای راه اندازی یک حرفه تبدیل می‌کند. تعدادی از اعضای فیوچرفورس به صورت تمام وقت به تیم می‌پیوندند: ۸۰% از کارآموزهای واجد شرایط آن‌ها تبدیل به منابع انسانی تمام وقت شرکت می‌شوند.

 

فضای کاری مناسب سیلزفورس همرته با نوردهی مناسب و محیط دوست داشتنی ـ منابع انسانی

استخدام در سیلزفورس ( Salesforce )!

 آزمون استخدام:

کسانی که متقاضی استخدام در شرکت سیلزفورس هستند، ۸۱% شان تجربه مثبتی داشته اند. سطح سختی آزمون هم ۶۴% می باشد که می توان گفت دشوار است.
ابتدا ۴۵% متقضیان توسط مسئولین حوزه منابع انسانی تایید می شوند. ۲۹% آن ها به صورت آنلاین پذیرش می شوند. ۱۵% شان توسط ریکروتر (برنامه ای در حوزه استخدام مانند کارفلو) گزینش می شوند و ۶% آن ها به صورت جدی مورد بررسی نهایی قرار می گیرند. ۲% آن ها مصاحبه حضوری انجام می‌دهند و ۲% را از روش های دیگر مصاحبه می کنند. در نهایت ۱% متقاضیان استخدام می‌شوند.
شرایط استخدام از دانشگاه فیوچرفورس متفاوت است و پذیرش آن به نحوی دیگر صورت می گیرد که قبلا به آن اشاره شد.

 

سوالات:

 • چگونه خودت را با تیم هماهنگ می کنی؟
 • تجربیات خودت را توضیح بده.
 • یک هشت پا طراحی کن!
 • مهندسی عملکرد یعنی چه؟
 • چرا سیلزفورس؟
 • با sql بگرد تا تعدادی دانش آموز با فامیلی یکسان پیدا کنی.

درآمد:

مدیر حسابداری ۷۸ هزار دلار در سال درآمد دارد و برای این سمت به طور متوسط ۵۰-۱۴۷ هزار دلار در سال حقوق در نظر گرفته می‌شود.

منابع انسانی در بخش فنی ۱۲۰ هزار دلار در سال درآمد دارد و برای این سمت به طور متوسط ۸۴-۱۵۶ هزار دلار در سال حقوق در نظر گرفته می‌شود.

مهندس نرم افزار ۱۱۸هزار دلار در سال درآمد دارد و برای این سمت به طور متوسط  ۶۵-۱۶۰هزار دلار در سال حقوق در نظر گرفته می‌شود.

 

مزایا:

 • بیمه درمانی
  به راحتی تحت پوشش بیمه درمانی قرار می گیرند و همه هزینه ها با شرکت می باشد.
 • برنامه ۴۰۱کا
  بهتر از میانگین هستند. آن ها به سهم هر شخص را ۶% می رسانند که به صورت خودکار از ۳% شروع می شود. حتی اگر کارمند کاری انجام ندهد یا ثبت نام را فراموش کند.
 • مرخصی همراه با حقوق
  تعطیلات خوبی دارند و مرخصی همراه حقوق خوبی را سپری می کنند!
 • محیط کاری خوب
  محیط کاری صمیمی و مناسب برای پیشرفت.

 

رضایت کارمندان سیلزفورس از فضای کاری - موفقیت - منابع انسانی

نظرات منابع انسانی سیلزفورس

 1. بین کار و زندگی‌ام تعادل خوبی ایجاد نمی‌شود اما از بقیه شرکت‌هایی که من برای‌شان کار کرده‌ام یک گام جلوتر است. من واقعا مدل ۱-۱-۱ را دوست دارم که به ما اجازه می‌دهد که ۷ روز در سال را به طور داوطلبانه کاری را برعهده بگیریم.
 2. تعادل بین زندگی و کار من بارها به هم خورده است. محیط برای پیشرفت سریع بسیار مناسب است و درس‌های زیادی برای یادگیری وجود دارد.
 3. یک شرکت که مراقب موفقیت کارمندانش است. من کمتر از یک سال است که به صورت تمام وقت برای سیلزفورس کار می‌کنم. مزایا، حمایت از کارمندان، مدیریت، فرهنگ سازمانی شرکت و برندینگ مناسب از نکات مثبت آن هستند. انتظارات از سیلزفورس همیشه بالا است و فرصت اشتباه کردن وجود ندارد.
 4. من بیشتر از هشت سال است که برای سیلزفورس به صورت تمام وقت کار می کنم. اگر در رویاها زندگی نکنی، یک محیط خوب برای کار است. برای زنان برابری وجود دارد، مرز بین کار و زندگی تماما از بین می‌رود، حقوق مرخصی دوران بچه‌داری به خوبی پرداخت می‌شود. بیشتر تیم افراد فوق العاده‌ای با هوش سرشار هستند. کارهای غیر مفید انجام نمی‌شود.
 5. رهبر هماهنگ با کارمندان! من کمتر از یک سال است که به صورت تمام وقت برای سیلزفورس کار می کنم. محیط تشویقی مثبت، مزایا و امکانات عالی، افراد عالی، فضاهای کاری عالی!
 6. فضای تیمی عالی. شلوغ ترین و شادترین جایی است که من تا به حال دیده‌ام. مسیر در لحظه می‌تواند تغییر کند. اطلاعات به میزان کافی در دسترس تو قرار می‌گیرد تا محصولات را سریع‌تر و بهتر بفروشی.

داکیوساین: چهاردهمین شرکت برتر منابع انسانی

پاور هوم ریمدلینگ: شانزدهمین شرکت برتر منابع انسانی

دلتا ایر لاینز: هفدهمین شرکت برتر منابع انسانی

اکادمی مورتیج: هجدهمین شرکت برتر منابع انسانی

اچ ای بی: نوزدهمین شرکت برتر منابع انسانی

لینکدین: بیستمین شرکت برتر منابع انسانی


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =