SAP رهبری در عرصه نرم‌افزارهای کاربردی

کارفلوSAP به عنوان یک رهبر بازار در عرصه نرم‌افزارهای کاربردی، به شرکت‌ها در هر اندازه و صنعتی کمک می‌کند تا کار خود را بهتر انجام دهند؛ از دفترهای کوچک گرفته تا جلسات هیات مدیره شرکت‌های بزرگ، از انبارهای کوچک گرفته تا فروشگاه های بزرگ، از دسکتاپ گرفته تا تلفن همراه را تحت پوشش خود قرار داده است. SAP به افراد و سازمان‌ها قدرت می‌دهد تا به طور موثرتری با یکدیگر کار کنند و از بینش کسب و کار به شکلی موثرتر استفاده کنند، تا در رقابت پیشتاز باشند. منابع انسانی، کاربردها و خدمات  SAP، حدود ۳۵۰۰۰۰ مشتری را قادر می‌سازند تا به طور پیوسته ساز و کار خود را پیش بگیرند و همچنین به طور پیوسته سازگار شوند و رشد پایداری داشته باشند.

 

ماموریت: کمک به مشتریان خود تا به بهترین حالتشان برسند.


 

ساختمان شرکت SAP - محل کار منابع انسانی - فرهنگ سازمانی

SAP: تاریخ ۴۶ سال موفقیت

بر اساس یک پیشینه نوآورانه

در سال ۱۹۷۲، پنج کارآفرین در آلمان چشم‌اندازی برای پتانسیل تجاری فن‌آوری داشتند. SAP با یک مشتری و تعدادی کارمند کار خود را شروع کرد و در مسیری قرار گرفت که نه تنها دنیای فن‌آوری اطلاعات را متحول می‌کرد، بلکه برای همیشه نحوه انجام کسب و کارها را تغییر می‌داد. اکنون از آن زمان ۴۶ سال می‌گذرد و تعداد مشتری های SAP به ۴۱۳٫۰۰۰ شرکت رسیده است و موفقیت‌های خود را وامدار بنیانگذارنی است که فن‌آوری اطلاعات را به یک صنعت تبدیل کردند.

سال‌های اولیه (۱۹۷۲-۱۹۸۰)

ساختن رویای محاسبه ” Real-time “: نرم‌افزاری که وقتی مشتریان از آن درخواست می‌کنند؛ داده‌ها را به جای آن که یک شبانه روز طول بکشد، در مدت زمان کوتاهی پردازش می‌کند. به طوری که بتوانند در دسته بندی‌های مختلف از آن استفاده کنند.

دوران ورژن آرتو  (۱۹۹۰-۱۹۸۱)

در طی پیشرفت کسب و کار اهمیت  Real-time  بیشتر قابل لمس می‌شود: ورژن آرتو SAP فرآیندهای کاربردی پردازنده مرکزی نرم افزارها را در  Real-time  بهینه سازی می‌کرد و تمام توابع کسب و کار شرکت را یکپارچه می‌ساخت.

دوران ورژن آرتری  (۲۰۰۰-۱۹۹۱)

ساخت نسخه دسکتاپ  Real-time: نسخه “سرور در اخیار مشتری” نرم‌افزار کاربردی استاندارد، به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد تا کارایی بیشتری در سراسر جهان داشته باشند.

اطلاعات Real-time هرکجا و هر زمانی که شما نیاز داشته باشید، در دسترس هستند (۲۰۱۰-۲۰۰۱)

Real-time وارد فضای وب می‌شود: بستر وب و تلفن همراه افق های جدیدی را برای دسترسی به اطلاعات Real-time باز می‌کند.

پشتیبانی نتایج به دست آمده در بستر وب و شبکه های کسب و کار (۲۰۱۱-۲۰۱۷)

پشتیبانی قوی و نتیجه گیری‌های کاربری بزرگترین ویژگی متمایز کننده شرکت SAP از باقی شرکت‌های مشغول در این حوزه می‌باشد.

 

جلسات منابع انسانی در شرکت SAP - فرهنگ سازمانی

فرهنگ سازمانی SAP

“ما در کنار یکدیگر وقتی شما به SAP بپیوندید، به چیزهای عالی دست خواهیم یافت.”

آن‌ها به نوآوری بیشتر از توسعه نرم افزار اعتقاد دارند – در حال توسعه فناوری‌های پیشرفته و بهترین شیوه‌ها است که روند فناوری اطلاعات شکل می‌گیرد و به شرکت‌ها در هر اندازه‌ و صنعتی کمک می‌کند.

“مردم ما بزرگترین دارایی ما می‌باشند و آن‌ها راز موفقیت ادامه دار ما هستند.”

طیف متنوعی از افراد نوآوری را هدایت می‌کنند، مشتریان را ارزیابی می‌کنند، و محیط کار نهایی را ایجاد می‌کنند. و از همه مهم‌تر، SAP برای مشتری‌های خود خوشی به ارمغان می‌آورد.

فضا در SAP به طور سازنده‌ای جدی است بدون اینکه خشک باشد. ساعات کاری انعطاف‌پذیر، بازپرداخت هزینه تحصیلی، برنامه‌های مربیگری، و فعالیت‌های ورزشی سالم محیطی ایجاد می‌کنند که آزادی را با پاسخگویی متعادل می‌کند. به همین دلیل است که SAP به طور مداوم به عنوان یکی از بهترین محل کارهای جهان توسط بسیاری از جوایز معتبر جهانی، ملی و منطقه‌ای شناخته می‌شود.

در SAP، آن‌ها تلاش زیادی برای ایجاد محل کاری می‌کنند که برای کارکنان انگیزشی، خلاق و آینده نگر در نظر گرفته شود و به بهبود عملکرد جهان و بهبود زندگی مردم کمک می‌کند.

در این شرکت افراد به عنوان همکار یکدیگر، هر روز از هم حمایت می‌کنند و همراه هم چالش‌ها را سامان می‌بخشند و الهام بخش یکدیگر هستند؛ این رفاقت، همراه با آموزش، مربیگری، فرصت‌های بین‌المللی فراوان و برنامه کاری انعطاف‌پذیر، به آن‌ها کمک می‌کند تا بیش از آنچه که فکر می‌کنند ممکن باشد، کارها را به سرانجام برسانند.

ارزش‌های اصلی SAP، “نحوه اجرا” مجموعه رفتارهایی است که نحوه انجام کارها و آنچه فرهنگ آن‌ها را منحصر به فرد می‌کند را توصیف می‌کند. منابع انسانی شرکت تاثیری اساسی‌ای از روز اول به وجود می‌آورند – در تیم خود، مشتریان خود، توسعه شخصی و راه حل‌های خلاقانه‌ای که آن‌ها به ارمغان می‌آورند. حمایتی که شما دریافت خواهید کرد به هیچ وجه دست‌دوم نخواهد بود.

 

وورد واید تکنولوژی: هشتمین شرکت برتر منابع انسانی

بیمارستان کودکان سنت جود: نهمین شرکت برتر منابع انسانی

التیمت سافتور: دهمین شرکت برتر منابع انسانی

مک کینسی : دوازدهمین شرکت برتر منابع انسانی

کلر ویلیامز: سیزدهمین شرکت برتر منابع انسانی

داکیوساین: چهاردهمین شرکت برتر منابع انسانی

مزایا

در SAP، مدیران به دستاوردهای مثبت پاداش اعتقاد دارند. آن‌ها برخی از بهترین مزایای کارکنان در صنعت خود را، از پاداش مبتنی بر عملکرد گرفته تا بسته‌های جامع ارائه می‌کنند. بسته‌های مزایای خاص خود را با موقعیت، محل و سال‌های خود با شرکت بستگی دارد و همه آن‌ها با منابع انسانی و خانواده‌شان انطباق پذیری دارند. مزایای کارمندی را در هنگام کار در یکی از کسب و کار شرکت‌های نرم‌افزاری برتر در جهان، مورد بررسی قرار دهید.

 

  • دستمزد رقابتی
  • ناهار رایگان، یارانه بهداشتی و بیمه عمر
  • عملکرد انعطاف‌پذیر
  • بیمه زندگی و عمر
  • طرح بازنشستگی
  • SAP شخصی

و بسیاری مزایای دیگر

 

بررسی مزایای خاص برای کارکنان

K401

آن‌ها گزینه‌ای دارند که شما می‌توانید پس از سپری کردن نیمی از قرارداد کاری‌تان، سهام یا سرمایه خود را برداشت کنید.

بیمه سلامت

آن‌ها گزینه‌های متعددی برای کارکنان دارند.

دورکاری

این یک گزینه برای کارمندان است.

تنوع

ماموریت آن‌ها این است که تنوع و انعطاف پذیری را برای الهام بخشیدن به ایده‌ها و نوآوری بکار گیرند. SAP با بیش از ۳۵۰،۰۰۰ مشتری در ۱۸۰ کشور، SAP تنوع تفکر گسترده‌ای دارد.

 

روح نوآور

آن‌ها شرکتی هستند که به روح کارآفرینی اختصاص دارد که پس‌زمینه‌های متفاوت، ایده‌ها و نکات متفاوتی ایجاد می‌کند که SAP را قادر می‌سازد تا به طور مستمر چیزی را که از لحاظ فنی امکان پذیر است با قدرت انجام دهد.

دیدگاه‌های متنوع آن‌ها از منابع مختلف شامل جنسیت، نژاد، سن، منشاء ملی، گرایش جنسی و تجربیات حرفه‌ای و زندگی می‌باشد. آن‌ها برای ایجاد رهبران و شکل دادن استعدادهای آینده دار تلاش می‌کنند تا افراد را به اطلاعات کسب و کار و هوش تجاری نزدیک‌تر کنند.

 

سالن اجتماعات منابع انسانی شرکت SAP - فرهنگ سازمانی و مزایای کارمندی

تأثیر اجتماعی

تاثیر را ایجاد کنید و روی آن حساب کنید.

در SAP، آن‌ها همیشه به دنبال راه‌هایی برای انجام سهم خود هستند و زندگی مردم را بهتر می‌سازند. مسئولیت اجتماعی شرکت آن‌ها بر سه حوزه اصلی متمرکز است:

  1. داوطلبانه
  2. مقیاس سازی شرکت های اجتماعی
  3. آموزش و پرورش و توسعه نیروی کار

کارکنان SAP از طریق رویدادهای داوطلبانه سالانه خود، به کمک در کسب و کار یا آموزش و پشتیبانی تجاری، زمان و استعدادهای خود را به روش‌های گوناگونی برای حمایت از سازمان‌های اجتماعی در جوامع خود و در سطح جهانی به منصه ظهور می‌گذارند.

 

رشد سریع

آن‌ها از رشد سریع شرکت‌های اجتماعی که مهم‌ترین چالش‌های اجتماعی جهان با مدل‌های کسب وکار نوآورانه هستند، حمایت می‌کنند. آن‌ها برنامه‌های داوطلبانه حرفه‌ای، راه حل‌های تکنولوژیکی سازمانی و حمایت مالی از شرکت‌های اجتماعی و کارآفرینی در بازارهای بالغ و در حال توسعه را ارائه می‌دهند.

به عنوان خانواده SAP ، آن‌ها می‌دانند که ابزار اصلی مردم برای دستیابی به توان بالقوه خود، آموزش است. به همین دلیل است که با افتخار از ابتکارات آموزشی حمایت می‌کنند که جوانان با کمک آن به دنبال حرفه‌های علمی، فناوری اطلاعات و یا کارآفرینی هستند؛ حتی ارائه آموزش رایگان و فرصت‌های شغلی در مناطق در حال توسعه مثل آفریقا و برزیل را هم فراهم می‌کنند.

علاوه بر این، هر ماه اکتبر، SAP  برنامه داوطلبانه شرکت آغاز می‌شود – که در آن داوطلبان شانس استفاده از مهارت‌های شخصی و حرفه‌ای خود برای نیازهای جامعه  را خواهند داشت.

 

استخدام در SAP

مراحل استخدام:

تجربه ۷۴% از شرکت کنندگان در پروسه استخدامی این شرکت مثبت بوده است. سطح سختی آزمون هم ۵۸% می‌باشد که می‌توان گفت متوسط است.

ابتدا ۴۵% متقاضیان آزمون به صورت آنلاین پذیرفته می‌شوند و ۲۲% آن‌ها به مصاحبه حضوری دعوت می‌شوند. ۱۵% متقضیان توسط مسئولین حوزه منابع انسانی تایید می‌شوند که ۹% شان توسط ریکروتر (برنامه‌ای در حوزه استخدام مانند کارفلو ) گزینش می‌شوند و ۲% آن‌ها به صورت جدی مورد بررسی نهایی قرار می‌گیرند. ۵% آن‌ها مصاحبه حضوری مجدد انجام می‌دهند و در نهایت ۱% متقاضیان استخدام می‌شوند.

درآمد:

مشاور فنی ۱۰۲ هزار دلار در سال درآمد دارد و برای این سمت به طور متوسط ۸۱-۱۲۰ هزار دلار در سال حقوق در نظر گرفته می‌شود.

مشاور نرم افزار متخصص ۱۲۰ هزار دلار در سال درآمد دارد و برای این سمت به طور متوسط ۸۳-۱۵۶ هزار دلار در سال حقوق در نظر گرفته می‌شود.

توسعه دهنده ۱۰۵ هزار دلار در سال درآمد دارد و برای این سمت به طور متوسط ۸۵-۱۲۹ هزار دلار در سال حقوق در نظر گرفته می‌شود.

سوالات:

انگیزه اصلی شما برای جستجوی شغل جدید و ترک شرکت فعلی‌تان چیست؟

لطفا در کمتر از یک دقیقه در مورد آموزش‌هایی که دیده‌اید برای ما توضیح دهید.

در مورد محصولات SAP چه می‌دانید؟

در مورد فیلدگلس (یکی از شرکت‌های زیر مجموعه SAP ) چه می‌دانید؟

چگونه می‌توان برای حافظه کش یک API ساخت؟ (با هر زبانی که می‌خواهید)

 

عکس دسته جمعی منابع انسانی SAP - محیط کاری و فرهنگ سازمانی

منابع انسانی SAP

“کلید موفقیت SAP؟ منابع انسانی ما. آنها نوآوران، رهبران و همه انسان‌های بزرگ هستند. آن‌ها از کشورهای مختلف می‌آیند، به زبان‌های مختلفی سخن می‌گویند و تجربیات منحصر به فرد خود را در جلسات ارائه می‌دهند. این فرصت خیره کننده است. اگر ما هزاران سال شرکت‌ها را با بهترین فناوری تجهیز کنیم و قدرت آن‌ها را با اتکا به جسارت داشته باشیم، من فکر می‌کنم ما نسل بزرگ بعدی را به سمت چیزهای باورنکردنی سوق خواهیم داد.”

بیل مکدرمورت/ مدیرعامل SAP

 

سیلزفورس: پانزدهمین شرکت برتر منابع انسانی

پاور هوم ریمدلینگ: شانزدهمین شرکت برتر منابع انسانی

دلتا ایر لاینز: هفدهمین شرکت برتر منابع انسانی

اکادمی مورتیج: هجدهمین شرکت برتر منابع انسانی

اچ ای بی: نوزدهمین شرکت برتر منابع انسانی

لینکدین: بیستمین شرکت برتر منابع انسانی


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 17 =