با ATS روند استخدامی خود را دگرگون کنید!

کارفلو – امروزه شرکت‌های بزرگ در دنیا برای مدیریت فرآیندها استخدامی خود از نرم افزار‌های حوزه جذب و استخدام بسیاری استفاده می‌کنند. این نرم افزارها بسیاری از مشکلات شرکت‌ها را در این حوزه حل کرده‌اند و به فرآیند استخدام در این شرکت‌ها نظم بخشیده‌اند. یکی از معروف‌ترین و کاربردی‌ترین نرم افزارهای حوزه جذب و استخدام ATS است که مخفف Applicant Tracking Systems می‌باشد و به معنی سیستم پیگیری متقاضی است. در این مقاله به بررسی تغییراتی که ATS در سه شرکت بزرگ به وجود آورده است و نتایج استفاده از آن می‌پردازیم.

شرکت اول:

شرکت IQPC شروع به استفاده از ATS و ساده سازی فرآیند جذب و استخدام برای شبکه جهانی خود کرد.


 

درباره IQPC

IQPC یک شرکت بی تو بی، برای برگزاری رویدادهای آنلاین و آفلاین است. بالای ۱۰۰۰ کارمند آن در دفاتری در ۶ قاره جهان قرار دارند. ۱۰ دفتر بین المللی در کشورهای آلمان، قطر، بریتانیا، ایالات متحده عربی، آمریکا، سنگاپور، استرالیا و کانادا دارد و دفتر اصلی آن در نیویورک است. این شرکت در ۱۲ ماه اخیر کاری خود ۴۴۶ استخدام جدید داشته است که شامل بیش از ۱۵۰ مدیر منابع انسانی می‌شود. از زمان پیاده سازی ATS ، آن‌ها شاهد جذب ۱۰۰ درصدی سیستم جدید در سراسر ادارات خود در سطح جهان بوده‌اند و همچنین شرکت‌های جذب و استخدام خارج از انگلستان آن‌ها هم جذب ۱۰۰ درصدی داشته است.

 

منابع انسانی شرکت IQPC - فرهنگ سازمانی

چالش‌ها

 • بیشتر از ۱۵۰ مدیر منابع انسانی با ابزارهای جذب و استخدام متفاوت
 • ۵۰ درصد یک فرآیند استخدام به صورت دستی انجام می‌شود (از جمله ایمیل ها و صفحه‌های گسترده)
 • سازمانی که به صورت پیوسته در حال استخدام است
 • ارتباط ضعیف با شرکت‌های جذب و استخدام و داوطلبان خارجی

 

راه حل‌ها

 • ATS در تمام ۱۰ شعبه مستقر شد
 • دسترسی به ATS همراه با پشتیبانی جهانی می‌باشد
 • استفاده از ساختار جریان کار، مسیرها، کارت‌های امتیازی و الگوهای ساده سازی و فرآیندهای استاندارد
 • همکاری و پیدا کردن روابط با استفاده از الگوها، برای همگام‌سازی ایمیل، پروفایل‌های کارجو‌ها و جدول زمانی
 • یکپارچگی برای غنی‌سازی تجربه کارجو‌ها
 • تمام آژانس‌های جذب و استخدام بریتانیا برای ارسال و پیدا کردن کارجو‌ها از ATS استفاده می‌کنند

ATS چیست؟

داستان کامل:

چالش: دفاتر مختلف، سیستم‌های مختلف!

IQPC یک سازمان فروش محور است و دائما در حال استخدام می‌باشد. بیشتر اوقات، آن‌ها تقریبا ۸۰ موقعیت کاری آزاد برای استخدام به صورت یک جا دارند. اما فقدان پذیرش یک فرآیند مشخص در سطح تمام شعبه‌های شرکت و فقدان ابزار جذب و استخدام موثر، روش آن‌ها برای استخدام را در تضاد با یکدیگر جلو می‌برد. زمانی که ۵۰ درصد دفاتر از سیستم پیگیری متقاضی معتبر (ATS)، استفاده کردند و بقیه با صفحات گسترده استخدامی جداگانه تلاش می‌کردند.

زمانی که استر اسمیت به سرپرست جهانی منابع انسانی شرکت IQPC در سال ۲۰۱۷ تبدیل شد، هدف اول او به وجود آوردن و استاندارد کردن استراتژی استخدام شرکت بود. این به معنی تغییر سیستم ATS آن زمان‌شان بود که جذب و مشارکت ضعیفی داشت و تغییر آن به پلتفرمی که هرکس می‌خواهد از آن استفاده کند.

خانم اسمیت می‌گوید: “مدیران منابع انسانی ما از ابزارهای مختلف در ادارات مختلف استفاده می‌کردند اما هیچ‌کس از آن به عنوان یک سیستم کامل و نهایی نام نمی‌برد. این نگرش معمولا به این دلیل بود که آن‌ها بسیار پیچیده بودند. هر کاری که ما می‌خواستیم انجام دهیم، نیاز به مداخله خودمان در پایان کار داشت. “

 

محیط کاری شرکت IQPC - فرهنگ انسانی - منابع انسانی - ATS

 

بررسی نتایج استفاده از ATS در سه شرکت بزرگ (شرکت دوم: JOEY )

بررسی نتایج استفاده از ATS در سه شرکت بزرگ (شرکت سوم: Lethbridge )

راه حل: پیدا کردن یک پلتفرم که همه می‌توانند از آن استفاده کنند

بیشتر استخدام‌های IQPC در اشل مدیر انجام می‌شود. برای انجام این کار، آن‌ها نیاز به پلتفرمی برای استخدام داشتند که بیش از ۱۵۰ کارمند جذب و استخدام‌شان بتوانند با کمی آموزش و یا بدون آموزش از آن استفاده کنند. آن‌ها طیف وسیعی از سیستم‌ها را، از پکیج‌های پایه گرفته تا سیستم‌های کاملا یکپارچه مدیریت منابع انسانی بررسی کردند. شهرت ATS در کمک به رشد سریع تجارت‌های کوچک و متوسط باعث شد تا آن‌ها به سرعت خود را برای استفاده از یک دوره آزمایشی استفاده از پنل معرفی کنند.

خانم اسمیت می‌گوید: “توانایی این دوره آزمایشی برای من بسیار عظیم بود و به من اجازه داد تا متوجه شوم که استفاده از آن چقدر آسان خواهد بود.”

برای جمع آوری اطلاعات هر اداره، برنامه‌‌ای درست نیاز است و برای کاربرانی که در سطح مدیریت متاسفانه زمان بسیار کمی دارند، سهولت استفاده حیاتی است. خانم اسمیت می‌گوید: “من چیزی می‌خواستم که فقط با چند راهنمایی و شاید یک دموی ۲۰ دقیقه‌ای بتواند مورد استفاده قرار بگیرد و با آن کنار بیایم. در حالی که بسیاری از سیستم‌های مدیریت جذب و استخدام قدیمی بودند، ATS مدرن و شهودی بود. تیم ما از لینکدین و فیسبوک بسیار استفاده می‌کنند. رابط‌های ATS با سایت‌های ارتباط جمعی در موقعیت مکانی خود ارتباط بسیار قوی‌ای دارند و میدانستم که این امر برای خودشان بسیار طبیعی است.”

برای برآوردن نیازهای کامل IQPC، سیستم جدیدی با سفارشی سازی قابل مدیریت لازم بود و این با کمک ابزارهایی که تعادل به وجود می‌آوردند، قابل اجرا بود.

“من به یک پلتفرم نیاز داشتم که رویکردمان برای استخدام را استاندارد کند. ATS این کار را از طریق ساختار روند کار و مسیرها، کارت‌های امتیازی، بهترین شیوه‌های تمرین و الگوها انجام داد. من نمی‌خواستم که تیم ما با سفارشی سازی پیچیده سر و کار داشته باشد. با ATS شما گزینه ای را برای سفارشی کردن در هنگام انتخاب دارید، در بعضی از سیستم‌های ATS معمول لازم نیست که سفارشی سازی در مورد محصول صورت گیرد.”

 

 

شرکت IQPC - بهبود فرآیند استخدام به کمک ATS

نتیجه: یک تجربه استخدام بهتر برای همه

بعد از یک سال، ۴۴۶ نیروی تازه استخدام شدند و هر کسی که سهم بیشتری در استخدام در شرکت IQPC داشت، از ATS استفاده می‌کند. رویکرد ترسیدن از غرق شدن که پیش از در چنین شرایطی بسیار معمول بود، از بین رفته است.

برای IQPC، این واقعیت که همه از استفاده از نرم افزار لذت می‌برند، همان قدر مهم است که کسب و کار شرکت برای مشتری‌هایش کارآیی به ارمغان می‌آورد.

استر می‌گوید: “استفاده از ATS ما را از لحاظ اقتصادی، طراحی و کیفی ارزشمندتر کرده و در حال حاضر مردم محصول ما را دوست دارند و می‌خواهند از آن استفاده کنند.”

یکی دیگر از پیروزی‌های بزرگ، دسترسی آسان به یکپارچگی بود که توانست یک تجربه استخدام بی نظیر و فوق العاده ایجاد کند.

استر می‌افزاید: ” با  ATS ما می‌توانیم جای پای فناوری منابع انسانی را به روشی کارآمد و مقرون به صرفه در صنعت‌مان افزایش دهیم. تمام شرکای ما در حال ارزیابی یا استفاده از ATS هستند.

پی‌گیری ارتباط با کارجوها با استفاده از سیستم قدیمی آن‌ها غیر ممکن بود. در حال حاضر، هر کسی به سرعت در حال تغییر است و تجربه کارجوهای آن‌ها تغییر کرده است.

خانم اسمیت می‌گوید: “پیش از آن، من نمی‌دانستم که آیا کارجوها به درستی به ما نزدیک می‌شدند یا به دلیل زنجیره ارتباطات قوی ما با آن‌ها بود. با استفاده از قالب‌های خودکار، همگام سازی ایمیل دو طرفه، پروفایل‌های کارجو و جدول زمانی، ما توانستیم این تجربه را بسیار بهبود دهیم.”

این بهبود تجربه کاربر همچنین در شرکت IQPC در شبکه کارکنان خارجی گسترش یافته است. آن‌ها اکنون از ویژگی سیستم ATS برای ارائه و پیگیری کارجوها (بدون استثنا) استفاده می‌کنند.

” این سیستم به خوبی کار می‌کند. در حقیقت، ما اکنون یک سیاست در عملیات استخدام در بریتانیا داریم که در آن ما با مسئولین جذب و استخدام خارجی خود در خارج از ATS  سر و کار نخواهیم داشت.”

 

منابع انسانی شرکت IQPC - فرهنگ سازمانی شرکت IQPC - استفاده از ATS

ATS چیست؟

یک ATS ایرانی!

کارفلو عنوان اولین ATS ایرانی را به یدک می‌کشد و بیشتر از ۴ ماه است که به صورت رسمی شروع به کار کرده است. از جمله امکانات ATS کارفلو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بررسی رزومه‌ها
 • تگ گذاری برای رزومه‌ها
 • امکان یادداشت گذاری برای رزومه‌ها
 • ارتباط با کارجو از طریق ایمیل
 • ست کردن جلسه مصاحبه
 • گردش رزومه درون سازمان
 • امکان اشتراک گذاری اطلاعات در مراحل بررسی رزومه با همکاران حوزه استخدام
 • امکان جمع آوری نظرات همکاران
 • امکان یکپارچه شدن با سایت‌های کاریابی ایرانی (که این امکان برای نمونه‌های مشابه خارجی وجود ندارد)

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر شما می‌توانید با کلیک بر روی دکمه زیر فایل دمو استفاده از محصول کارفلو را دریافت کنید:

 

request-demo - ats


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *