با ATS روند استخدامی خود را دگرگون کنیم!

کارفلو – امروزه شرکت‌های بزرگ در دنیا برای مدیریت فرآیندها استخدامی خود از نرم افزار‌های حوزه جذب و استخدام بسیاری استفاده می‌کنند. این نرم افزارها بسیاری از مشکلات شرکت‌ها را در این حوزه حل کرده‌اند و به فرآیند استخدام در این شرکت‌ها نظم بخشیده‌اند. یکی از معروف‌ترین و کاربردی‌ترین نرم افزارهای حوزه جذب و استخدام ATS است که مخفف Applicant Tracking Systems می‌باشد و به معنی سیستم پیگیری متقاضی است. در این مقاله به بررسی تغییراتی که ATS در سه شرکت بزرگ به وجود آورده است و نتایج استفاده از آن می‌پردازیم.

 

شرکت دوم:

رستوران‌های JOEY با کمک ATS می‌توانند ۶۰ درصد زمان مصاحبه‌های خود را کاهش می‌دهند.


 

غذاهای رستوران JOEY - منابع انسانی - ATS

درباره JOEY

رستوران‌های JOEY غذاهای درخواستی مشتریان خود در کانادا و آمریکا را در هر زمانی به آن‌ها می‌رسانند. با استفاده از سیستم پیگیری متقاضی (ATS)، کارجوها سریعتر نمایش داده و مصاحبه می‌شوند، استفاده از آژانس‌های جذب و استخدام کاهش می‌یابد و استراتژی استخدام بر اساس داده‌ها در حال حاضر در دسترس است.

JOEY در سال ۱۹۹۲ تاسیس شد و در صنعت غذایی و برگرها و برگزاری ضیافت‌ها فعالیت می‌کند. این شرکت بالای ۵۰۰۰ کارمند و ۳۹ شعبه در کانادا و آمریکا دارد که شعبه مرکزی آن در ونکوور کانادا قرار گرفته است. رستوران JOEY بالای ۴۰۰۰ استخدام در هر سال دارد و از زمانی که از ATS استفاده می‌کنند ۷۵ درصد زمان ارتباط‌شان با آژانس‌ها و ۶۰ درصد زمان مصاحبه‌های‌شان کاهش یافته است.

 

چالش‌ها

 • هیچ مکانیسمی برای گزارش دهی و بررسی اقدامات جذب کارمندان وجود ندارد
 • معرفی کردن برند کارفرما به کارجو تجربه وقت گیر و دشواری است
 • مدیران جذب و استخدام، مديران تمام وقت یا سرآشپزها هستند
 • بازار استخدام سریع و رقابتی به همراه یک بازار در حال نابودی برای کارجوها
 • گردش مالی بالا سالانه کارکنان

 

نتایج استفاده از ATS

 • مدیران جذب و استخدام می‌توانند در یک مکان مرکزی استخدام‌های شرکت را انجام دهند، همراه با گزینه‌ای برای استفاده از فناوری بهینه سازی شده بر روی تلفن همراه
 • تجزیه و تحلیل مناسب اجازه می‌دهد تا بازاریابی استراتژیک بهتری انجام شود و تعداد بیشتری از کارجوها مصاحبه شوند
 • افزایش تعداد کارجوها و معرفی روش‌های مصاحبه جدید، از جمله معرفی مصاحبه‌های گروهی و کاهش زمان صرف شده در مصاحبه‌های یک به یک
 • به دست آمدن تجربه بهتر داوطلبان از طریق غربالگری کارآمد و بررسی به موقع
 • استراتژی استخدام بهتر بر مبنای داده‌ها که منجر به کاهش استفاده از نمایندگی و پاسخگویی بیشتر به هیات‌های کاری می‌شود

 

چالش های شرکت JOEY در مورد منابع انسانی - فرهنگ سازمانی

ATS چیست؟

داستان کامل:

چالش: یک بازار استخدام رقابتی و روند کارمندیابی متزلزل

رستوران‌های JOEY غذاهای درخواستی مشتریان خود در کانادا و آمریکا را در هر زمانی به آن‌ها می‌رسانند. این یک کسب و کار خانوادگی با شهرت بسیار زیاد برای برگزاری ضیافت‌ها مهیج برای مهمانان آن و برای بهره برداری از پتانسیل همکاران خود (بالای ۵۰۰۰ کارمند آن) می‌باشد. اما نرخ بالای بیکاری یکی از چالش‌های شناخته شده صنعت برگزاری ضیافت‌ها است و هر سال حدود ۱۰۰ درصد از حجم معاملات کارمندان را به همراه می‌آورد و JOEY  هم استثنا نبود.

در پشت نام تجاری کارفرمای قوی خود، JOEY به طور مرتب تعداد زیادی از کارجوها را به سمت سمت‌های خالی جذب می‌کند. اما این فرآیند بسیار کند بود و تجربه غیرشخصی آن، به خاطر شهرت جهانی شرکت برای خدمت رسانی و خطر از دست دادن بهترین استعداد در سطح جهان کاهش یافته است. آن‌ها به استعداد لازم برای نگهداری از میهمانان خود در بالاترین سطح نیاز داشتند.

کلسی بلیکنی، مدیر جذب و استخدام و برند شغلی می‌گوید: “در صنعت ما، کارجوهای عالی سریع استخدام می‌شوند. اگر شما یک کارگزار خوب، مسئول بار یا سرآشپز باشید، گزینه‌های خوبی در این صنعت برای شما وجود دارد. ما این را می‌دانیم.”

“پیش از این، ممکن بود یک کارجو تا یک هفته مورد بررسی قرار نگیرد. در حال حاضر، ما در هر ۲۴-۴۸ ساعت با هدف ملاقات با همه متقاضیان واجد شرایط، آن‌ها را بررسی می‌کنیم که قبلا این فرآیند ۷ روز به طول می‌انجامید.”

استخدام در میان ۳۹ رستوران این گروه توسط مدیرانی صورت می‌پذیرفت که در درجه اول مدیران تمام‌وقت و یا آشپزهای تمام‌وقت هستند و رستوران‌های چند میلیونی را اداره می‌کنند. فرآیند استخدام بدون استراتژی و با هدر رفتن بسیار زمان و منابع صورت می‌گرفت؛ همچنین استخدام غیرقابل پیش‌بینی و اغلب با یک حس وحشت همراه بود.

کلسی می‌گوید: “وقتی نوبت به پذیرش کارجو برای یک موقعیت شغلی می‌رسید، خیل عظیم درخواست‌ها و رزومه‌ها به سمت ما جاری می‌شد. افراد گروه استخدامی ما نمی‌توانستند جایی که کارجوهای با کیفیت از آن‌جا می‌آمدند را ردگیری کنند و تلاش می‌کردند تا کارجوها را سازمان یافته نگه دارند و اطمینان حاصل کنند که در زمان درست با آن‌ها تماس گرفته شده باشد. از این بخش حمایت مالی گسترده‌ای صورت گرفت و هزینه هنگفتی می‌شد. با این حال ما برخی از کارجوهای خوب را از دست دادیم و به شدت در تجارت‌مان ضربه خوردیم. “

 

بررسی نتایج استفاده از ATS در سه شرکت بزرگ (شرکت اول: IQPC )

بررسی نتایج استفاده از ATS در سه شرکت بزرگ (شرکت سوم: Lethbridge )

راحت تر کردن فرآیند جذب و استخدام منابع انسانی شرکت JOEY به کمک ATS

راه حل: نرم افزاری با استفاده آسان، بهینه سازی شده برای تلفن همراه

کلسی با پیش زمینه‌اش در فناوری استخدام، می دانست که نرم افزار استخدام درست جواب خواهد داد. یک شرکت توسعه وب که با JOEY کار می‌کند، ATS را برای استقرار سریع و ادغام آسان توصیه می‌کند. یک تایید دیگر از سوی یکی از مسئولین جذب و استخدام داخلی JOEY انجام شد.

خانم بلیکنی می‌گوید: ” ما به سیستمی نیاز داشتیم که در کنار اپراتورهای‌مان قرار بگیرد. کسی در تیم ما از قبل از ATS  در یک شرکت دیگر استفاده کرده بود و رابط کاربری دوستانه‌اش را پسندیده بود. ما آن را امتحان کردیم و بلافاصله متوجه شدیم که چطور باید از آن استفاده کرد.”

علاوه بر بهینه سازی هر روزه استخدام‌ها، JOEY نیازمند نرم افزاری برای برنامه ریزی آینده بود. کسلی می‌افزاید: “ما مجبور بودیم استراتژی بهتری در رویکردمان داشته باشیم که به بینش بیشتری نیاز داشت.”

“من می‌خواستم کارجوهای مناسب را به بهترین نحو ممکن بررسی کنیم و آن‌ها را هر چه زودتر استخدام کنیم. ATS دارای قابلیت گزارش دهی جامع و آسان است که برای ما مناسب است.”

 

نتیجه: برنامه‌های کاربردی بیشتر، غربالگری سریع‌تر و رویکرد جدید برای مصاحبه

از زمان انتقال به ATS ، حجم درخواست JOEY افزایش یافته است و رویکرد آن به نتایج مصاحبه‌ها تغییر کرده است.

خانم کلسی می‌گوید: “ما از مسیری که از چندین مصاحبه یک روزه در طول هفته تشکیل می‌شد به سمت انجام یک مصاحبه گروهی، در حال حرکت هستیم. مصاحبه‌های گروهی کارآمد هستند و یک راه عالی برای انسان‌های درخشان در یک جمع هستند. اما در ابتدا، ما به جمعیت مناسبی نیاز داشتیم. قبلا این تعداد را دریافت نکرده بودیم، اما اکنون از طریق هیات‌های کاری ATS در حال دریافت این تعداد هستیم.”

با غربالگری سریع‌تر و پاسخگویی بیشتر، تجربه داوطلبان در حال حاضر با انتظارات تجاری مطابقت دارد. آن‌ها با استفاده از ATS می‌توانند به طور موثر جمعیت رو به رشد خود را مدیریت کنند و مصاحبه‌های کتاب محور را با سرعت انجام دهند.

او گفت: ” از داشبورد من یک تیکت فوری از هر خط ارتباطی دریافت می‌کنیم و به سرعت متوجه می‌شویم که کجا متقاضیان کافی نداریم و کجا نیستیم. من می‌توانم منابع را که در جایی‌هایی بیش‌ترین اهمیت را دارند متمرکز کنم، بازدهی سرمایه خود را بهبود بخشیده و استراتژی‌های استخدام بهتری برای آینده ایجاد کنم.”

آن‌ها همچنین در طول مسیر صرفه‌جویی می‌کنند (از لحاظ هزینه) و در طول راه زمان مصاحبه را به یک بلوک کارآمدتر تبدیل می‌کنند.

“حتی یک ابزار منفرد مانند قالب‌های ایمیل، تفاوت بزرگی را ایجاد می‌کند. این به این معنی است که ما می‌توانیم افراد را به گام‌های بعدی دعوت کنیم. در طی یک سال، ما پس‌انداز باور نکردنی در زمینه هزینه‌های کار را دیدیم؛ به همین دلیل زمان ترتیب دادن مصاحبه‌ها و تلاش‌های استخدام دستی را پس‌انداز خواهیم کرد.”

 

مدیران شرکت JOEY و پیشتازی آن ها در عرصه مدیریت منابع انسانی ـ فرهنگ سازمانی ـ ATS

ATS چیست؟

یک ATS ایرانی!

کارفلو عنوان اولین ATS ایرانی را به یدک می‌کشد و بیشتر از ۴ ماه است که به صورت رسمی شروع به کار کرده است. از جمله امکانات ATS کارفلو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بررسی رزومه‌ها
 • تگ گذاری برای رزومه‌ها
 • امکان یادداشت گذاری برای رزومه‌ها
 • ارتباط با کارجو از طریق ایمیل
 • ست کردن جلسه مصاحبه
 • گردش رزومه درون سازمان
 • امکان اشتراک گذاری اطلاعات در مراحل بررسی رزومه با همکاران حوزه استخدام
 • امکان جمع آوری نظرات همکاران
 • امکان یکپارچه شدن با سایت‌های کاریابی ایرانی (که این امکان برای نمونه‌های مشابه خارجی وجود ندارد)

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر شما می‌توانید با کلیک بر روی دکمه زیر فایل دمو استفاده از محصول کارفلو را دریافت کنید:

 

request-demo


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *