با ATS روند استخدامی خود را دگرگون کنیم!

کارفلو – امروزه شرکت‌های بزرگ در دنیا برای مدیریت فرآیندها استخدامی خود از نرم افزار‌های حوزه جذب و استخدام بسیاری استفاده می‌کنند. این نرم افزارها بسیاری از مشکلات شرکت‌ها را در این حوزه حل کرده‌اند و به فرآیند استخدام در این شرکت‌ها نظم بخشیده‌اند. یکی از معروف‌ترین و کاربردی‌ترین نرم افزارهای حوزه جذب و استخدام ATS است که مخفف Applicant Tracking Systems می‌باشد و به معنی سیستم پیگیری متقاضی است. در این مقاله به بررسی تغییراتی که ATS در سه شرکت بزرگ به وجود آورده است و نتایج استفاده از آن می‌پردازیم.

 

شرکت سوم:

مدرسه ناحیه‌ای Lethbridge زمان استخدام‌های خود را ۵۰ درصد کاهش می‌دهد و با استفاده از ATS روند خود را آسان می‌کند.


 

دانش آموحتگان مدرسه Lethbridge - منابع انسانی - ATS

درباره Lethbridge

مدرسه ناحیه‌ای Lethbridge، بالای ۱۱۰۰۰ دانشجو را آموزش می‌دهد و نزدیک به ۱۲۰۰ کارمند دارد و هر ساله حدود ۴۰۰ نفر را استخدام می‌کند. از زمان استفاده از ATS، آن‌ها زمان خود را برای استخدام ۵۰ درصد کاهش داده‌اند و آن را به صورت بسیار ساده در ۲۴ شعبه خود مورد استفاده قرار داده‌اند.

 

چالش‌ها

 • بالای ۲۰۰ متقاضی در هر شغل
 • ۶۴ مدیر جذب و استخدام شرکت از ابزارهای استخدامی متفاوت استفاده می‌کنند
 • یک فرآیند دستی و غیر رسمی (ایمیل + کاغذ)
 • پی‌گیری و مدیریت فرآیند غیر ممکن است

 

راه حل

 • گسترش دادن ATS در تمام ۲۴ شعبه
 • امکان استفاده از ATS بر روی دسکتاپ
 • امکان دسترسی و پشتیبانی جهانی ATS
 • ارائه یک فرآیند ساده، به طور خاص:
  1. گزینش سریع‌تر کارجو
  2. بهبود، ارزیابی و همکاری
  3. گزارش دهی خودکار
 • کاهش ۵۰ درصدی زمان جذب و استخدام

 

منابع انسانی شرکت Lethbridge - کمک گرفتن از ATS

ATS چیست؟

 

داستان کامل

چالش: بودجه اندک، انتظارات استخدامی بزرگ

مدرسه ناحیه‌ای Lethbridge هر ساله حدود ۳۰۰ کارمند پشتیبان و ۱۴۰ معلم استخدام می‌کند. به خاطر اینکه آن‌ها یک کارفرمای محلی محبوب با یک برند کارفرمایی قوی هستند، برای هر پست صدها درخواست را دریافت می‌کنند. با این وجود، بودجه آن‌ها پایین است و هیچ استخدامی به صورت اختصاصی در این تیم وجود ندارد. این مدیران و معاونان اصلی هستند که در حال حاضر درگیر تعهدات دیگر هستند و در عین حال وظیفه گزینش کارجوها را به عهده دارند. این روند غیر رسمی به معنای فشار بر مدیران جذب و استخدام است.

ریک جسی در ماه مارس سال ۲۰۱۷ به سرپرستی Lethbridge منصوب شد. اولین ماموریت او این بود که مدرن سازی این بخش را با استفاده از فناوری‌های حوزه استخدام انجام دهد تا کارها کارآمدتر شود.

ریک می‌گوید: “ما تمام استخدام‌های‌مان را از طریق ایمیل و بر روی کاغذ مدیریت می‌کردیم. هرچند که هر کس واقعا سخت تلاش کرد تا به یک فرایند بچسبد، اما همه چیز شبیه غرب وحشی بود. همه در حال انجام کاری متفاوت بودند.”

بدون یک فرآیند تعریف شده، برای مدیر کل منابع انسانی شرکت ،روندا آووس، غیرممکن بود که یک نمای کلی از استخدام در سراسر سازمان داشته باشد.

روندا می‌گوید: “مدیران ما متخصصان منابع انسانی نیستند. استخدام فقط یکی از کارهایی است که در طول روز باید انجام دهند. اما انجام وظایف برای آن‌ها به شدت گیج کننده شده بود. بنابراین همه به دنبال راه میانبر خود بودند. کار من غیر ممکن شده بود و این باعث شد که من بتوانم مسیری را که در آن هستیم را ببینم.”

حجم برنامه‌های کاربردی و رویکرد پیچیده برای گردش کار جذب و استخدام، حتی فشار بیشتری را اضافه می‌کرد.

خانم آووس می‌گوید: “ما به طور متوسط ۲۰۰ درخواست برای هر موقعیت شغلی دریافت می‌کنیم. مدیران جذب و استخدام ما مجبور بودند منتظر غربال تمام درخواست‌ها بمانند. این قضیه برای گردش کار بسیار مخرب است.”

 

پک های حوراکی و جوایز شرکت Lethbridge - منابع انسانی - ATS

راه حل: یک فرآیند استخدام انعطاف‌پذیر که برای هر کسی کار می‌کند

Lethbridge نیاز به یافتن فناوری منابع انسانی مناسب برای تغییر دادن رویکرد دیوانه‌وار خود برای استخدام دارد. برنامه بی‌نقص آن‌ها باید آسان و قابل فهم باشد. خدمات مشتریان بزرگ نیز برای پشتیبانی از مدیران جذب و استخدام مشغول به کار مهم بود. آن‌ها تقریبا به هر ATS که در دسترس بود نگاه کردند و پس از جستجوهای فراوان نرم افزار مورد نظر خود را پیدا کردند.

آقای جسی می‌افزاید: “ما یک پلتفرم می‌خواهیم که استقرار سریع، مراقبت از مشتری و حمایت از آن آسان باشد. این کار همچنین باید مورد پسند کاربر باشد (چیزی که مدیران و مدیران جذب و استخدام ما قادر به استفاده سریع از آن باشند). ATS همه این نیازمندی‌ها و حتی کمی “بیشتر” از آن‌ها را برآورده می‌کند.”

“بیشتر” شامل ابزارهایی مثل چک کردن و یادآوری‌ها و گزینه‌های قیمت‌گذاری مناسب است.

 

“ما ۶۴ مدیر جذب و استخدام در ۲۴ شعبه مختلف داریم. برخی فروشندگان این سیستم را به ازای هر کاربر شارژ می‌کنند و این امر برای ما کاربردی نیست. داشتن طرح‌های قیمت‌گذاری انعطاف‌پذیر، دلیل مهم دیگری برای انتخاب ATS ما بود.”

 

نتیجه: گردش کار یکپارچه، استخدام سریع‌تر

از زمان استفاده از ای تی اس، Lethbridge فرآیند استخدام خود را متمرکز کرده است. روند کار آن‌ها کارآمدتر، شفاف‌تر و یکپارچه‌تر است.

روندا می‌افزاید: ” ATS به ما و مدیران جذب و استخدام‌مان این فرصت را داد تا دوباره اهمیت روند استخدام را درک کنیم. خطوط ارتباطی ATS در حال حاضر قابل استفاده در قلب فرآیند ما می‌باشد. در نتیجه، ما تجربه بسیار خوبی را نه تنها در امور داخلی شرکت، بلکه در مورد کارجوهای‌مان نیز شاهد هستیم.”

غربال کردن درخواست‌ها برای مدیران جذب و استخدام جزو وظایف غافگیر کننده و مخرب می‌باشد و در حال حاضر آن را به صورت یکپارچه و آسان در روند کاری روزانه خود قرار می‌دهند.

خانم روندا می‌گوید: ” با بیش از ۲۰۰  درخواست برای هر موقعیت شغلی، این فرآیند که شامل غربال کردن تا استخدام نیروی جدید است حداقل دو هفته طول می‌کشید. در حال حاضر این کار در عرض یک هفته انجام می‌شود.”

 

بررسی نتایج استفاده از ATS در سه شرکت بزرگ (شرکت اول: IQPC )

بررسی نتایج استفاده از ATS در سه شرکت بزرگ (شرکت دوم: JOEY )

 

هیئت رییسه شرکت Lethbridge - مدیریت منابع انسانی - ATS

ATS چیست؟

یک ATS ایرانی!

کارفلو عنوان اولین ATS ایرانی را به یدک می‌کشد و بیشتر از ۴ ماه است که به صورت رسمی شروع به کار کرده است. از جمله امکانات ATS کارفلو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بررسی رزومه‌ها
 • تگ گذاری برای رزومه‌ها
 • امکان یادداشت گذاری برای رزومه‌ها
 • ارتباط با کارجو از طریق ایمیل
 • ست کردن جلسه مصاحبه
 • گردش رزومه درون سازمان
 • امکان اشتراک گذاری اطلاعات در مراحل بررسی رزومه با همکاران حوزه استخدام
 • امکان جمع آوری نظرات همکاران
 • امکان یکپارچه شدن با سایت‌های کاریابی ایرانی (که این امکان برای نمونه‌های مشابه خارجی وجود ندارد)

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر شما می‌توانید با کلیک بر روی دکمه زیر فایل دمو استفاده از محصول کارفلو را دریافت کنید:

 

request-demo


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *